Çevrimiçi oyunların sunucularının kapatılması, çoğu zaman oyunun artık oynanmasının mümkün olmadığı anlamına geliyor. Sony de bu konuda oyunseverleri üzecek bir karar aldı.

PS4 oyunları olan Singstar ve Driveclub‘a ait sunucular yakın bir zamanda kapatılacak. Sony’den yapılan açıklamaya göre, Singstar‘ın sunucuları 31 Ocak 2020’de, Driveclub‘ın sunucuları ise 31 Mart 2020’de artık erişilemez olacak.

Oyuncular tarafından hala severek oynanan Singstar, her ne kadar sunucuları kapansa da çevrimdışı olarak oynanabilecek. Oyuncular halihazırda indirdikleri şarkılarla oynayabilmelerinin yanı sıra, sunucular kapansa da daha önceden satın almış oldukları fakat indirmedikleri şarkılara da bir süre erişim sağlayabilecek. Ancak 31 Ocak’tan sonra yeni şarkı satın almak mümkün olmayacak.

Her iki oyun da, sunucuları kapandıktan sonra, kullanıcılarına oyun içi kliplerini sosyal medyada paylaşma desteğini otomatik olarak kapatacak. Ayrıca internet bağlantısı gerektiren bazı kupalar da artık alınamayacağı için oyunları %100 bitirmek isteyen kullanıcıların elini çabuk tutması gerekiyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here