Güzel bir gizem-gerilim filmiyle olayları çözmeye çalışmak, kendimizi karakterlerin yerine koymak harika olabiliyor. Biz de bu harika duyguyu uzatabilmeniz için, her bölümde şaşırıp, bir bölüm daha diyebileceğiniz gizem-gerilim dizilerini sizler için derledik. 

1. Tabula Rasa 

Geçirdiği trafik kazası sonrası hafızasında sorunlar yaşayan Mie, ortadan kaybolan bir adamın davasında kilit isimdir. Zamanla geçmişi hatırlamaya çalışarak polise yardımcı olmaya çalışan Mie için hikayenin sonu ilginçleşecektir. Psikolojik gerilim kategorisinde fark yaratan Tabula Rasa son zamanların en etkileyici dizilerinden.

2. The Sinner

Başrollerinde Jessica Biel (Cora) ve Bill Pullman’ın (Harry) rol aldığı dizi, Petra Hammesfahr’ın aynı adlı romanından bir uyarlama. Ailesiyle gittiği plajda, önünde oturan adamı öldüren Cora’nın bu davranışı dedektif Harry’e anlamsız gelir ve olayın peşine düşer. Bir olaylar zincirine dönen vaka gittikçe garip ve gizemli bir hal alır.

3. The Safe

Başrolünde ünlü Dexter, Micheal C. Hall’un (Tom), senaristliğinde ise Harlan Coben’ın yer aldığı dizi karışık olay örgüsüyle izleyiciyi etkilemekte. Eşini kaybeden Tom, iki kızıyla hayatını toparlamaya çalışırken büyük kız Jenny’nin gizlice partiye gidip ortadan kaybolması, herkesin hayatına bir darbe olacaktır.

4. Perfume

Koku bezleri kesilmiş halde bulunan genç bir kadın cesedi şehirde büyük panik yaratır. Kusursuz kokuyu bulmak isteyen katil, bu isteğine ulaşmak için insanları öldürürken soruşturmaya atanan dedektif ekibi için katili bulmak hiç kolay değildir. Bir Alman yapımı gerilim dizisi olan Perfume son zamanların yükselen yıldızı.

5. Sharp Objects

Muhabir Camille Preaker, kasabasında öldürülen iki genç kızın hikayesini çözmeye çalışırken kendi geçmişinden yararlanmak istemesi olayları beklemediği ve istemediği bir hale getirir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here