Sonic the Hedgehog hiç şüphesiz oyun dünyasının en köklü serilerinden bir tanesi. SEGA’nın bu efsanevi platform serisi, Sonic Mania Plus ile biraz daha genişleyecek. Sonic Mania Plus’ın 2018 yazında Nintendo Switch, Playstation 4 ve Xbox One platformlarına çıkması bekleniyor. Tahminimize göre en büyük etkiyi Switch konsolunda yaratacak olan Sonic’e neler eklenecek, şöyle bir bakalım.

Öncelikle şunu söylemeliyiz, Sonic Mania Plus adından da anlaşılacağı üzerine Sonic Mania’nın üzerine yapılacak eklemeler ile yaratılacak olan yeni bir Sonic oyunu. Dolayısıyla bu oyunun üzerine yeni modlar ve yeni karakterlerin ekleneceğini tahmin edebilirsiniz. Nitekim öyle de olacak. Dört oyuncu ile oynanabilecek olan ‘Encore Mode’ oyuna eklenecek olan özelliklerden bir tanesi ve rekabetçi bir yapıya sahip.

Ayrıca açıklamalara göre oyuna iki yeni karakter daha eklenecek: Mighty the Armadillo ve Ray the Flying Squirrel. İki karakteri de 1993 yılında çıkan Sonic oyunu ‘SegaSonic the Hedgehog’da görmüştük. Seriyi başarıyla devam ettirecek gibi görünen bu oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here