Hızıyla nam salmış Kirpi Sonic gişede de şöhretine yakışır bir açılış yaparak rekor kırdı. İlk üç gününde yerel gişede 58 milyon dolar hasılata ulaşan film, en iyi açılış yapan video oyunu uyarlaması oldu.

Amerika gişesindeki üç günlük serüvenin ardından 58 milyon dolar kazanca ulaşan film, dördüncü gününde 68 milyon doları garantiledi, ayrıca uluslararası arenada da 43 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Olaylı bir yapım süreci geçiren Sonic the Hedgehog, yaklaşık iki sene önce izleyiciyle buluşan Mission Impossible – Fallout filminden bu yana en iyi açılış yapan Paramount filmi oldu. Kısacası film, çok konuşulan yapım ve yeniden tasarı sürecinin ardından yapımcıların yüzünü güldürdü.

Popüler SEGA oyunundan uyarlanan Sonic the Hedgehog, kasaba şerifiyle kafa kafaya veren süper hızlı kirpi Sonic ile kötücül dahi Dr. Robotnik arasında cereyan eden mücadeleyi konu alıyor. Uyarlamanın kadrosunda Jim Carrey, Ben Schwartz ve James Marsden yer alıyor.

Hatırlayacağınız üzere ilk fragmanın izleyiciyle buluşmasının ardından karakterin tasarımı eleştiri yağmuruna tutulmuştu, nitekim en sonunda karakterin yeniden tasarlanması kararlaştırılmıştı. Bütçeyi artıran bu yeniden tasarım sürecinin sonunda en azından iyileştirme için emek harcayan çalışanların çabalarının boşuna gitmediğini görmek sevindirici, sonuçta tartışmalara sebep olan filmin böylesi bir açılış yapmasını kimse beklemiyordu.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here