Aktör Johnny Depp ve Fransız model Vanessa Paradis‘in kızı Lily Rose Depp, yüksek moda dünyasına alternatif bir soluk kattı.

2016’dan bu yana, Chanel No.5 L’eau‘nun yüzü olan Lily, kendini anlatırken ”Ben yükseleni akrep olan bir ikizler burcuyum ve aynı zamanda Fransız-Amerikan olarak yetiştirildim. Kişiliğimde çok fazla paradoks var” diyor.

Lily, moda ilhamları sorulduğu zaman ”Açıkça annem (Vanessa Paradis)” dedi ve gardırobuna ilham veren kadınlar listesine annesini de ekledi.”Söylemem gerekirse, Klasik Fransız stili ama Jane Birkin gibi. Briget Bargot çok sevdiğim kadınlardan biri”

Met Gala 2019 Sailormoon ilhamlı, Chanel Spring Summer 1992 elbisesiyle yaptığı çıkış Lily Rose Depp için aldığı beğeniler beklenenden az olmamıştı. Vanessa Paradis‘in gençliğini anımsattığından Karl Lagerfeld için Lily, kaçınılmaz derecede bir hızla Chanel kızı oldu.

Annesinden gelen Chanel güzellik elçiliği, babası Depp’in derin kahve gözlerinden aktarım yapmış olan Hollywood ışığı dolu, 20 yaşındaki Lily’nin paradokslarına yakından bakalım!

Babası gibi, tam zamanlı oyunculuk yapabilmek için liseyi bırakmayı seçti. Moda ve sinemanın birleşmesi hakkında ”Ben de sinemanın modayla ilişkisini ilginç buluyorum. Bana göre karakterlerin saçı, makyajı ve kostümü çok önemli” dedi. Bu yıl Depp’in büyük TV ve film projeleri var. Merakla beklenen The King filminde Timothee Chalamet ile başrolü paylaştı.

Fransız-Amerikan kültürünü harmanlayan stili, Fransız it-girl enerjisinin temel taşı olan çabasız güzelliği içeriyor; yalın ve eforsuz saçlar, düşük topuz, birçok stil için aynı parçaları kullanmak, lady bag çanta seçimi…

Dizin altında kalan yükselikte küçük topuk deri vintage görümümlü çizmeler, lady bag çanta, eforsuz saçlarıyla klasikleşmiş Lily görünümü

Geçtiğimiz bahar tozlu raflara kaldırılmış Burberry hologram obsesyon ruhunu canlandıran Lily, bu çıkışıyla pileli Burberry college kızı eteklerine bir şans daha tanıdı ve Kimberly Garner için ilham oldu.

Uzun soluklu çorap-çizme, yüksek tabanlı bot egemenliğine karşı diz yüksekliği bot manifestonu sürdürken anke klasiği çizgisini yoklamaktan geri durmadı.

Amerikan enerjisi de Kaliforniya aksanıyla sınırlı değil; belini sıkıca saran yüksek belli jeans seçimleri, 90’ların Amerikan tutkusunu barındıran deri ceketleriyle sonbahar için ilham veren kültür karmaşasını oluşturuyor.

Yüksek moda; değişmez- kuralcı ya da zorlayıcı değil. Zamansız, alaycı ve ifade yöntemlerinden en şık olanı olabilir. Lily, hiçbir zaman modayı ciddiye almadığını ve içinden geleni ortaya koyduğunu söylemekten geri durmayarak manifestosunu temellendiriyor.

Havalı sokak stilini off-dutty olarak tanımlayan Lily Rose ilhamını sonbaharınıza taşımak isterseniz; orta boy deri çizmeleri, pileli küçük etekleri, retro güneş gözlüklerinizi, baget hologram çantaları ve yüksek belli jeans seçimlerini kalbinize ve dolabınıza yakın tutmayı unutmayın!

 

Kaynak: 1, Vogue September 2018

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here