Şu evlere kapandığımız karantina günlerimizi biraz değişik işler yapmaya –Burada kesinlikle oyun oynamaktan bahsetmiyorum(!)- ya da yeni şeyler keşfetmeye adamışken ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz birkaç Web Comic önerimizi sizlerle paylaşmak istedik. O zaman başlayalım!

Ghostblade by Wlop

2015 yılında Webtoon’un öyle çok popüler olup dünyaya yayılmadığı zamanlarda karşımıza çıkan, çizimleri, karakterleri ve hikayesiyle bizi oldukça heyecanlandıran ve keyiflendiren bir Webcomic oldu diyebiliriz. Ne hüzünlendiricidir ki yazarı hikayesine devam etmekten ya vazgeçti ya da bir türlü zaman bulamadı olacak ki en son bölümü 2018’de paylaşılmış ve öylece kalmış.

Tanrılar, tanrıçalar ve cennetten inen meleklerin insanları yönettiği bir dünya olan Nereland’da hikayemiz bir insanoğlunun bir meleği tutsak edip gaddarca onu katletmesinin ardından melekler ve insanlar arasında başlayan bir savaşı konu ediniyor.

ÇR Linki: https://www.webtoons.com/en/challenge/ghostblade/list?title_no=12229&page=2

Black Horda by Cloverloy

Evrende her şeyin bir varolma nedeni vardır. Ne olursa olsun. Peki ya bu düzene sistem dışı bir şey müdahale ederse? O zaman ne olur?

Konusu gereği hafif bir Mirai Nikki esintisi alınan bu web çizgi roman bizden geçer oy aldı.

Çizgi roman Linki: https://www.webtoons.com/en/challenge/black-horda/list?title_no=71781&page=1

Noblesse by Jeho Son & Kwangsu Lee

Listemizin en uzun bölüm sayısına sahip bu web çizgi romanı 820 yıllık uykusundan uyanan Rai’nin yeni hayatına bir lise öğrencisi olmasıyla başlıyor. Ama uyanışının ardından yaşadığı en sakin dönemi, insanların ‘Unions’ adı verilen birileri tarafından saldırıya uğramasıyla birlikte alt üst olur. En sadık hizmetkarı Frankenstein ile birlikte olayların içine sürüklenmesi ve dur durak bilmeyen aksiyonuyla kesinlikle bakılması gereken bir çizgi roman diyebiliriz.

Not: Çizgi roman’ın animesi de aynı isimle 2016 yılında çıkışını yapmış bulunuyor.

Çizgi roman Linki: https://www.webtoons.com/en/action/noblesse/list?title_no=87

Tower of God by SIU

Neyi arzuluyorsun? Para ve servet mi? Onur ve gurur? Otorite ve güç?

İntikam? Yoksa bunların da mı ötesinde bir şey?

Her ne arzuluyorsan o…Burada.

İşte Tanrının kulesinin hikayesi böyle başlıyor. İstekleri yerine getiren bir kule ve oraya ulaşmaya çalışan insanlar… tabi isteklere ulaşmak için de oldukça acı verici bir yola çıkmayı göze almak gerek. Baş karakterimiz de sevdiği kızın peşinden bu yola adımını atarak bize hikayeyi sunuyor.

Küçük bir not: Bu çizgi romanımızın animesinin de olduğunun müjdesini verebiliriz sanırım. 😊

Çizgi roman Linki: https://www.webtoons.com/en/fantasy/tower-of-god/season-1-ep-0/viewer?title_no=95&episode_no=1

Evet listemizin sonuna geldik. Umarız listemiz hoşunuza gider ve keyifli bir vakit geçirmenizi sağlar. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here