Progresif rock, indie rock ve elektro rock türlerinin harmanlandığı Alaska kökenli grup, Portugal. The Man.

2004 yılından beri müzik sektöründe etkin olan grubun en bilindik şarkısı 2017 yılında çıkardıkları “Feel It Still.” Grup bu şarkıyla, 2017 Grammy En İyi Pop Düet/Grup Performansı Ödülü‘nü kazandı.

İsmiyle dikkat çeken grup, “Portugal. The Man”‘in anlamının ne olduğu sorulduğu bir röportajdaBu ilginç bir isim, sanırım. Ziggy Stardust ve Sgt Pepper gibi bir alt ego. Kendimizi bir grup olarak temsil etmek bizim karakterimiz. Bir ülkenin adını seçerken, bir grup insanı temsil eden bir isim seçersiniz. Bir süre mantıklı geldi ama sonradan pişman olduk.” açıklamasını yapmışlar.

Kalabalık bir üye geçmişi olan grubun şu anki üyeleri: John Baldwin Gourley (Vokal), Zachary Carothers (Bas gitar, arka vokaller), Kyle O’Quin (Klavye, synthesizers, gitar, arka vokaller), Jason Sechrist (Bateri), Zoe Manville (Arka vokaller, klavye, synthesizers, zilli tef), Colleen Jason (Üçgen).

Aynı zamanda grup The Fall of Troy, Damiera, Action Action, The Matches, Gatsbys American Dream, Horse the Band, Circa Survive, The Black Keys, RX Bandits ve Casper gibi gruplarla turlara çıkmıştır.

İşte sizi bazen yüksek ritmiyle eğlendirecek bazen de yoğun soundlarıyla dinginleştirecek 7 Portugal. The Man şarkısı:

1. Purple Yellow Red & Blue 

Şarkı FIFA 14 Soundtrack‘inde yer aldı.

2. Atomic Man

3. So Young

Şarkıda diyalog kayıtlarının olduğu bölümde Zoe Manville‘in yanında A$AP Rocky de yer alıyor.

4. Plastic Soldiers

Bu şarkıda grup, sevdiği biriyle ayrılan kişinin duruma karşı tutumunu 3 ayrı evrede ele alıyor; reddetme, karşı koyma ve kabullenme.

5. You Carried Us (Share With Me The Sun)

6. Tidal Wave

Grubun diğer şarkılarına göre daha yumuşak ve sakin soundlar içeriyor.

7. Creep In A T-Shirt

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here