Bin bir türlü duyguya tercüman olan ve sizleri bambaşka dünyalara götürecek muhteşem 7 tane şarkı derledik. Aşağıda Spotify linkine ulaşabilirsiniz, keyifli dinlemeler!

1-) Secret Garden – Song From A Secret Garden

Bir şarkı düşünün, her dinlendiğinde farklı his uyandıran, çok şey anlatan ve çok ağlatan bir şarkı… Bir şarkı düşünün, o an yanınızda kimi istiyorsanız getirtecektir gözünüzün önüne. Kemanın ve piyanonun adeta seviştiği bu şarkı, kişiyi melankolinin kollarına bıraktırıyor. Kendinizi, yüzünüze vuran ılık bir rüzgar eşliğinde elinizde bir kadeh kırmızı şarapla, tekne güvertesinde hayal edin, arkada bu muazzam şarkı çalıyor. Dışa vuracağınız ilk kelime ne olurdu?

2-) Camel – Rajaz

Bu şarkıyı dinlerken kendinizi hissettiğiniz yer bir çölün ortası da olabilir, bir denizin kıyısı da… Ama her nerede olursanız olun, gök delinmiş gibi bir sağanak boşanır üstünüze 8 dakika boyunca. Hüzünden yapılmış bir sağanak, çölde bile olsa…

3-) Antimatter – Fighting For A Lost Cause

Çoktan yenilgi alınmış bir savaşın Don Kişot’luğunu yapmak gibi bir şey bu şarkıyı dinlemek. Hep aynı şeyleri susmaktan dili pas tutanların şarkısıdır bu şarkı.

4-) The Relentless – Hey Hey, My My

Orjinali Neil Young‘a ait olan bu enfes şarkı,insanı sadece kazanmaya teşvik ediyor. Her bir riffi mükemmelliği temsil eden bu şarkıyı dinlemenizi öneririz.

5-) Yavuz Çetin – Onun Şarkısı

Yavuz Çetin’in, Göksel ile yaptığı bu mükemmel şarkı, aşkı buram buram hissettiriyor dinleyende. Her söz aralarında Yavuz Çetin’in gitarından çıkan o muazzam soloya kaptırın kendinizi.

6-) Guns N’ Roses – Don’t Cry

İnanılmaz sözler,inanılmaz müzik,inanılmaz bir uyum var şarkının içinde. Kötü olan, eksik olan hiçbir şey yok. İnsana hissetmek istediklerini hissettiriyor. Duymak istediklerini söylüyor şarkı insana. Şarkı, kan akışını yavaşlatıyor insanın, 5 dakika boyunca zaman duruyor sanki…

7-)Elliott Smith – Between the Bars

Bir kampta hayal edin kendinizi. Karşınızda kamp ateşi.Bir çadır içindesiniz. Yanınızda sevdiğiniz bir dost, bir sevgili belki ailenizden biri var. Omzunuzda uyuyor, boynunuzda nefesini hissediyorsunuz. İşte o sırada çalması gereken şarkıdır bu şarkı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here