Sirius Black 18 Haziran 1959 doğumlu safkan bir büyücü, aynı zamanda animagustur. Anigamusu siyah vahşi bir köpektir. Sadece çok ama çok yetenekli büyücülerin animagusu olabilir. Takma adı Padfoot yani Patiayak’tır. Sirius, ilk defa serinin 3. Kitabı Prisoner Of Azkaban’da karşımıza çıkmıştır. Harry Potter’ın vaftiz babası ve James Potter’ın en yakın arkadaşıydı. Annesi Walburga Black, babası Orion Black’dir. Regulus adında bir erkek kardeşi vardır. Black ailesinin son torunudur.
Aile üyelerinin tümü Slytherin binasında olmasına rağmen sadece o özgür ruhu ve cesareti sayesinde Gryffindor binasına seçilmiştir. Bu yüzden ailesi tarafından dışlanmıştı. Suçsuz yere Azkaban’a kapatılmış ama kıvrak zekasıyla oradan kaçmayı başarmıştır.
Sirius’un ölümü, bizzat kendi kuzeni olan Bellatrix Lestrange tarafından gerçekleştirilmiştir. Esrar Dairesi’nde Lucius Malfoy’le düello yaparken Bellatrix birden Avada Kedavra büyüsünü yapar ve Sirius sonsuzluğa doğru yol alır.

Geride kalan asasını Harry, son aile üyesinin hatırasını saklamak için alır. Asası dut ağacından yapılmıştır, 30 santimdir ve özü Sirius Black’in annesi Mrs. Black tarafından öldürülmüş olan bir at adamın ayak tırnağıdır. Mrs Black bu asanın ikizini yeğeni Narcissa Black Malfoy’a vermiştir. Esnek değildir Sirius bu asa ile Lucius Malfoy’u yenmiştir fakat Bellatrix Lestrange, Sirius’a sinsice yaklaşarak onu arkasından Avada Kedavra lanetiyle öldürmüştür. Savaş sırasında Harry öldüğü zannedildiğinde Hagrid’in onu Voldemort’un zoruyla Hogwarts’a taşıdığı sırada asa o alanda kalmıştı.
Ama bugün o asa büyücüsünü buldu. Çekilişimizin sonucu aşağıdaki videoda. Unutmayın her zaman asa büyücüyü seçer.