Işıkları kapatın, ayaklarınızı uzatın. Patlamış mısırınızı yanınıza alın ve oynat tuşuna basın! Bir sinemasever iyi bilir ki, bu en iyi terapi yöntemidir. İşte bu terapiyi yaparken izleyebileceğiniz filmleri sizler için derledik. Şimdiden iyi terapiler, pardon keyifli izlemeler…

1) BENNY & JOON

Öncelikle aslında 30 yaşında olan ama hala 20 yaşında gösteren Johnny Depp ile karşı karşıyayız. Akıl hastası olan Joon karakteri, deli dolu olan Sam ile karşılaşınca bütün hayatı değişir. Aralarındaki çocuksu aşk Joon’un kardeşi Benny’yi çok endişelendirse de bu iki aşık kendi mücadelelerini vermekten asla vazgeçmeyeceklerdir.

2) GIFTED (DAHİ)

Bir anneden alınabilecek en güzel geni alan küçük deha Mary, dayısıyla birlikte bir kasabada yaşamaktadır. Okula başladığı ilk günden itibaren zekası fark edilmeye başlanınca hikayeye büyükannesi girer. Bu zekanın boşa gitmemesi isteyen büyükanne elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak mutlaka bu hikayede üzülen birileri de olacaktır.

3) THE LUNCHBOX (DABBA)

Filmi anlatmadan önce bunun bir Hint filmi olduğunu belirtmek istiyoruz. Yine de Bollywood seven biri değilseniz bu filme ön yargılı yaklaşmanızı istemeyiz.

Ila, dünyanın en mükemmel eşi olmaya çalışırken; Saajen ise Hindistan’ın diğer bir köşesinde eşini kaybetmiş, kimsesiz kalmış bir memur olarak hayatına devam etmektedir. Bu ikilinin yolu bir sefer tası sayesinde kesişir. Bütün hikaye de bu sefer tası üzerine kurulur.

4) I AM SAM

Sam, zihinsel problemleri olan bir adamdır. Kızının doğduğu gün Sam’in eşi hem kızını hem Sam’i bırakıp gider. Bundan sonra bu özel babayla kızı birlikte büyüyeceklerdir. Ta ki sosyal hizmetler bu özel babadan kızını almaya çalışana dek.

5) IMITATION GAME (ENIGMA)

II. Dünya Savaşı devam ederken Almanların geliştirmiş olduğu enigma sistemini İngilizler hala çözememiştir. Bu gizli şifreleme sistemi, İngiliz hükümetine ağır kayıplar verdirince İngilizler bu sistemi çözebilecek bir grup dehayı bir araya getirir. Bunlardan biri ünlü İngiliz matematikçi Alan Turing’dir.

6) CINEMA PARADISO (CENNET SİNEMASI)

Salvatore, yerel bir film göstericisi olan Alfredo ile tanıştığı dönemde henüz daha küçücük bir çocuktur. Çok geçmeden Alfredo’nun Salvatore’ye olan sevgisi ve Salvatore’nin sinemaya olan ilgisi sayesinde Alfredo, onu asistan film gösterici yapar. Salvatore yeni işiyle birlikte kurduğu hayal dünyasına ilk adımını atmış olur.

7) FLIPPED (İLK AŞK)

Bryce, Julie’nın mahallesine taşındığı günden itibaren artık Julie için Bryce hayatının aşkı olmuştur. Ancak durum Bryce için aynı değildir. Zaman geçer ve ergenlik çağına giren bu ikilinin arasında karşılıklı bağ oluşmaya başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here