Hürriyet Yazarı Cengiz Semercioğlu‘nun haberine göre Türkiye’de sinema sektörü şu an için büyük bir çıkmazda. Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan gibi sevilen isimleri bünyesinde barındıran ve her sene birçok gişe filmine imza atan büyük yapım şirketleri, haklarını alamadıklarını iddia ederek Cinemaximum’u elinde bulunduran ve sinema sektöründe âdeta tekel haline gelen CGV Mars Group‘u boykot etmeye hazırlanıyor.

Semercioğlu, geçtiğimiz günlerde Organize İşler 2: Sazan Sarmalı‘nın vizyon tarihinin ertelenmesine dikkat çekmiş ve “Sinemada şok gelişme… Yılmaz… Cem… Şahan… Mahsun… Filmleri vizyona girmeyebilir” başlığı altında yayımladığı yazısında şunları belirtmişti: “Her sene 10’a yakın film yapan BKM’nin daha önce son dakikada böyle bir şey yaptığını gördünüz mü? Filmde teknik bir problem mi var, Yılmaz’ın içine mi sinmedi, merak eden de yok. Ben söyleyeyim, bunların hiçbiri değil. Erteleme gerekçesinin altında sinema sektöründe yaşanan büyük bir kaos yatıyor; Film yapımcılarıyla salon işletmecileri, özellikle de Mars Grubu birbirine girdi.”

Meşrubat ve mısır içeren promosyon indirimlerinin bu ürünlerden değil de film biletinin fiyatından düşülmesi, hemen hemen her sene gişeye damgasını vuran filmler üreten BKM, Fikir Sanat, Boyut FilmÇamaşırhane Film gibi yapım şirketlerini kızdırdı. Eğer bu düğüm çözülmezse Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler filmlerini dağıtıma vermeyebilirler. Yine Semercioğlu’nun haberine göre eğer bu boykot gerçekleşirse vizyona girmeyecek filmlerden bazıları şöyle:

— Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Yılmaz Erdoğan)
— Kara Komik Filmler (Cem Yılmaz)
— Recep İvedik 6 (Şahan Gökbakar)
— Mucize 2: Aşk (Mahsun Kırmızıgül)
— Çiçero (Erdal Beşikçioğlu)
— Bir Aşk İki Hayat (Bergüzar Korel, Engin Akyürek)

Kaynak 

Öne Çıkan Görsel: Medyaradar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here