Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

25. yılını dolduran Akbank Sanat ve SineFilozofi dergisi iş birliğiyle sinema ve felsefe üzerine yoğunlaşacak bir etkinlik düzenleniyor.

23-25 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlik kısaca şu şekilde tanımlanıyor: “Bu yıl ilki düzenlenecek olan  SineFilozofi – Sinema ve Felsefe Sempozyumu, sinema ve felsefe ilişkisi açısından işaret edilen geniş alan üzerine, derinlemesine düşünme ve tartışma olanağı yaratma amacındadır. Bu doğrultuda Sempozyum, sinema uygulayıcıları ile akademik çevre ve tüm sinemaseverleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede Sempozyum’da, akademik alanda çalışma yürütenlerin ve sinema-felsefe üzerine düşünenlerin bildiri sunumları ile sinemamızda ürün veren başarılı yönetmenlerin atölye çalışmaları ve söyleşileri yer alacaktır.” 

SineFilozofi sempozyumun amacını şu şekilde açıklıyor: “SineFilozofi’nin Sinema ve Felsefe Sempozyumu’nu düzenleme amacı, iki disiplin üzerine düşünen, yaratan, üreten bireyleri bir araya getirerek, üretim ve eleştiri üzerine düşünce geliştirme ve bunları paylaşma olanağı oluşturmaktır. Sempozyum’da sunulan bildiriler, aynı zamanda,  SineFilozofi’nin özel sayısında yayınlanarak daha geniş kitlelere de ulaştırılacaktır.

Sempozyuma başvurmak ve çalışma planını görmek için tıklayın!

Kaynak: 1

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here