Geçmiş yıllarda yayınlanan gençlik dergilerindeki kişilik testlerini hatırlıyorsunuzdur. The Sims 4, onları sim yaratma bölümünün bir parçası olarak tekrar hayatımıza katmaya hazırlanıyor. Oyuna eklenen yeni modla beraber sim yaratma ekranında “Ne tür müziklerden hoşlanırsınız?”, “Bir tarihi eser bulursanız ne yaparsınız?”, “Haşerelerden korkar mısınız?” gibi sorular sorulacak.

Oyunun yapımcısı Graham Nardone yeni güncellemeyi, “Sim Yaratma Hikayeleri adını verdiğimiz bu yöntemle beraber, daha siminizi canlandırmadan, onu küçük bir kişiliğe büründürebilecek ve yaşam koşullarını belirlemeye başlayabileceksiniz.” şeklindeki sözleriyle açıklarken bu güncellemenin oyunun klasik işleyişini değiştirmeyeceğini ve isteyen oyuncuların eski sim yaratma yolunu seçebileceklerini de ekledi.

Oyuna eklenecek bu yeni özellik aynı zamanda oyunun ana menüsünde yapılan ufak değişiklikler ile 1000’in üzerinde yeni nesneyi kataloğa ekleyen büyük bir güncellemenin parçası. Ancak yeni güncellemede yer alan nesnelere erişebilmek için, nesnenin bağlı olduğu genişleme paketine de sahip olmanız gerekiyor.

Nardone, oyuna eklenecek yeni nesnelerin önceki sürümlerde dış dünyada bulunan ancak envanterimize ekleyemediğimiz nesnelerden oluştuğunu ve bu nesnelerin sağ üst köşelerinde küre simgesi yer alacağını açıkladı.

Oyuna eklenecek nesneler arasında, Get Famous eklenti paketinden devasa film dekorları, reklam panoları, canlı yayın araçları ile Strangerville paketine ait askeri yapıların yanı sıra bahçelere koyulabilecek bol miktarda bitki bulunuyor.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here