Yaz aylarının tansiyon düşüren sıcaklarında, gündüzleri dışarı çıkmak gerçekten çok zorlaşıyor. Haliyle gündüz etkinliklerine de zaman ayırmak imkansız hale geliyor.

Sıcak ve nemli havasıyla ünlü şehrimiz Antalya‘da, sıcakların sanatla aramızı açmaması için alternatif bir çözüm üretilmiş: Serin Sinema. 

Açık hava sinemaları kulağa ne kadar hoş gelse de sıcaklığın hat safhada olduğu bu aylarda pek tercih edilen etkinlikler arasında kendine yer bulamıyor. Biz en iyisi asrın icadı klima ile harmanlanan bu program hakkında size biraz bilgi verelim.

“Serin Sinema” Nedir?

Dayanılmaz sıcaklarına karşı ortaya çıkan “Serin Sinema Günleri”,  Antalya Kültür Sanat‘ta 5 hafta boyunca devam edecek bir program.

Program Tarihleri

27 Temmuz Perşembe günü 20:00’de programın ilk filmi olan “Bir Gecede Oldu” ile açılış yapıldı. Programın bitiş tarihi ise 24 Ağustos Perşembe.

 

 

(Antalya Kültür Sanat binası)

Nerede?

Program, şehir merkezine çok yakın olan Kültür Sanat Binası’nın Oditoryumu‘nda yer alıyor.

Ücret

Antalya Kültür Sanat sergi misafirlerine ücretsizdir. Sadece filmi izlemek isteyenler biletlerini AKS gişelerinden 7.5 TL karşılığında alabilirler.

Gösterim Günleri ve Saatleri

Gösterimler her perşembe 20:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Eğer sergiyi ziyaret etmek isterseniz;

Pazartesi hariç her gün 12:00–20:00 saatlerinde açık olan Antalya Kültür Sanat, Perşembe günlerinde ise 12:00–22:00 saatleri arasında açık.

Program İçeriği

Programda 1930 – 1960 dönemi filmlerine yoğunlaşılmış. Tür olarak romatik komedi, spagetti western, korku, kara filmlere yer verilmiş diyebiliriz. Frank Capra, Alfred Hitchcock, Sergio Leone gibi sinema tarihinin ünlü yönetmenlerinin filmlerini de görmek mümkün.

Filmler

Gösterim Tarihi: 27 Temmuz 2017

Filmin Adı: Bir Gecede Oldu

Yönetmen: Frank Capra

Yapım Yılı: 1934

Konu: 1929 Büyük Bunalım günlerinde aşık 2 gencin maceralarını konu alan film ilk romantik komedilerden.

 

Gösterim Tarihi: 3 Ağustos 2017

Filmin Adı: Gilda

Yönetmen: Charles Vidor

Yapım Yılı: 1946

Konu: Olaylar kumarhane işleten bir adam ve iki sevgilinin etrafında dönüyor. 2. Dünya Savaşı’nı konu alan önemli eserler arasında gösterilen film “Put the Blame on Mame” şarkısı ile ünlendi.

 

Gösterim Tarihi: 10 Ağustos 2017

Filmin Adı: 39 Basamak

Yönetmen: Alfred Hitchcock

Yapım Yılı: 1959

Konu: John Buchan’ın romanından uyarlanan film, bir casusluk öyküsünü konu alıyor.

Bazılarını kaçırdık bari diğerlerine gidelim diyorsanız, gelecek filmleri Antalya Kültür Sanat‘ın web sitesinden ya da facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here