Avustralya Microsoft Store’da yaşanan sızıntıdan sonra, SEGA koleksiyon halinde satılacak “Shenmue I & II” oyunlarının çıkış bilgilerini ve hangi platformlara çıkacağını doğrulamak durumunda kaldı. Bu ikili paketin; PS4, Xbox One ve Steam üzerinden PC platformuna çıkacağı belirtilirken, çıkış tarihi ise 21 Ağustos 2018 olarak açıklandı. Oyunun Amerika fiyatının ise 30 dolar civarında olması bekleniyor.

Sega Fes hayran etkinliğinde duyurulan Shenmue I & II koleksiyonu iki Dreamcast klasiğini tek bir pakette birleştiriyor. Oyunların orijinal versiyonlarının, bu paket için birçok yönden geliştirileceği bilinse de bu yeni paketteki oyunların tam olarak “remaster” ya da “remake” olarak adlandırılamayacağı söyleniyor. Oyunların yeni özellikleri arasında kullanıcıların aralarında seçim yapabilecekleri “modern” ve “klasik” kontrol şemaları, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü, ayarlanabilir bir ekran çözünürlüğü ve İngilizce/Japonca seslendirmeler bulunuyor.

Shenmue serisi ünlü oyun tasarımcısı Yu Suzuki tarafından tasarlanmıştı. Serinin ilk oyunu 1999 yılında Dreamcast konsolu için çıkarıldığında, dünya üzerinde yaratılan en pahalı oyun olma özelliğine sahipti. Devam oyunu olan Shenmue II ise 2001 yılında yalnızca Avrupa ve Japonya’da Dreamcast konsolu için yayınlanmıştı.

Bu paketin ardından serinin devam oyunu olacak olan Shenmue III’ün yayınlanması bekleniyor. Henüz çıkış tarihi bilinmiyor olsa da Shenmue III’ün 2019 yılında geleceği kesin olarak görülüyor. Yayıncı Deep Silver tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Shenmue oyunu PC platformu üzerinde yaklaşık 100 GB disk kapasitesine ihtiyaç duyacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here