Shazam, hepimizin bildiği gibi kulağımıza hoş gelen ve bilmediğimiz müzikleri bulmamıza yarayan bir uygulama. Bunu tekrar hatırlatıyoruz çünkü Shazam ve muadili programlardan daha önce böyle bir şey duymamıştık. Şimdi inceleme kısmına geçiyoruz.

 

Shazam hepimizin işine yarayacak ve gündelik yaşamda bizleri kurtaracak bir yenilikle kendinden söz ettirmeye başladı. Artık Shazam tehlike anında atılan çığlığı fark edecek ve direkt olarak güvenlik birimleriyle bağlantıya geçecek. 

 

“Scream Out by Shazam” adını verdikleri bu kampanya, normal bir çığlığı tehlike anında atılan çığlıktan ayırt edebiliyor. Peki nasıl? Genel olarak konuşma sesimiz 4-5 Hertz iken, tehlike anında attığımız çığlık 30-150 Hertz arasında değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla bu farktan da tehlikede olup olmadığımız anlaşılıyor. Uygulamanın çığlıkları birbirinden ayırması hayatımızı kurtaracağı gibi güvenlik birimlerine de asılsız ihbar gitmesinin önüne geçiyor.

 

Bu özelliği kullanmak için ise resimde gördüğünüz kısmı aktif etmeniz yeterli. Dileriz ki hiçbirimiz bu özelliği kullanmak zorunda kalmayız.

 

Kampanyanın videosunu buraya bırakıyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here