Avengers: Endgame’in ardından bir Marvel Sinematik Evren döneminin sonu gelmiş olacak. Dolayısıyla MCU, bu dönemin ardından gelecek yeni süper kahraman filmleri için hazırlıklara başlamıştı. Marvel’ın çizgi romanlarından uyarlanacak yeni süper kahraman filmlerinden biri olan Shang-Chi‘den yeni ayrıntılar paylaşıldı. Bu arada belirtmek isteriz ki Kung-Fu ustası Marvel karakteri Shang Chi, Marvel’ın beyaz perdedeki ilk Asyalı karakteri olacak.

Yönetmenliğini Destin Daniel Cretton‘ın, senaristliğini ise Cehennem Melekleri serisinin ve Spider-Man: Into The Spider Verse filminin yazarı Dave Callaham üstlendiği filmin çekimleri Avusturalya’nın Sydney kentinde başlayacak. Bu açıklamayı yapan isim ise Avusturalya Federal Sanatlar Bakanı oldu. Bakan Fifield, Marvel’ın yeni filmi sayesinde 4700 kişiye iş tahsis edildiğini ve filmin 150 milyon dolarlık yatırıma neden olduğunu da belirtti.

Stüdyonun bildirdiğine göre filmin senaryosu geliştirme aşamasında bulunuyor. Filmin kadrosu veya ne zaman vizyona gireceği de henüz bilinenler arasında yer almıyor.

NOT: Jim Stralin ve Steve Englehart tarafından yaratılan karakter, bugüne dek Earth 616 gibi birkaç çizgi romanda karşımıza çıkmıştır. Bu karakterin alıştığımızın aksine herhangi bir süper gücü de bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here