Bildiğimiz üzere Sezen Aksu yeni yetenekleri destekleyen ve onları önemseyen geniş yürekli bir sanatçı. Sezen Aksu, 1991 yılında İzmir’de gittiği bir pavyonda Yıldız Tilbe‘yi görür ve çok etkilenir. Onu yanına alır, eğitir, evini açar, dostluğunu açar ve vokalisti olarak işe alır.

O dönem Sezen Aksu, besteci ve prodüktör aynı zamanda da müzisyen olan Uzay Heparı ile büyük bir aşk yaşamaktadır fakat 1992 yılında Sezen Aksu kendisine çok ağır gelecek bir şok yaşar ve dünyası başına yıkılır. Bu olayın Yıldız Tilbe ile alakalı olduğu aşikar. Yıllarca her türlü soruya rağmen gizliliğini koruyan olayı Yıldız Tilbe katıldığı bir televizyon programında açıklamış ve anlatmıştır.

Uzay Heparı

Sezen Aksu  ve Uzay Heparı’nın ayrılık döneminde Uzay Heparı sürekli Sezen Aksu’ya ulaşmak ister, iletişim kurmaya çalışır ve birçok yol dener. Yıldız Tilbe, Sezen Aksu’nun evinde kaldığı için olaylara tanık olur ve bir gece Sezen Aksu’yu rahat bırakması için Heparı ile konuşmak ister fakat ikili o gece beraber olur. Aksu’ya ettiği ihaneti saklamaya vicdanı izin vermeyen Yıldız Tilbe yaşanılanları kendisi itiraf eder. Sezen Aksu, olayın ardından Yıldız Tilbe’nin artık evinde kalamayacağını söyler.

Olaylar sonunda Sezen Aksu, çok sevdiği Uzay Heparı’dan tamamen ayrılır ve Uzay Heparı, 1993’te modacı Zeynep Tunuslu ile evlenir. 20 Mayıs 1994 günüyse motosikletiyle giderken Etiler Koç Köprüsü’nde oyuncu Demet Akbağ’ın arabasına arkadan çarpmış ve 11 gün sonra da vefat eder.

Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe  şarkılarında birbirlerine ve aşık oldukları adama göndermeler yapmaktan çekinmemişlerdir. Örneğin;

Yıldız Tilbe – İki Kadın Bir Adam

Sezen Aksu – Onu Alma Beni Al

Yıldız Tilbe- Ey

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here