Son zamanların popüler ve sevilen dizisi Lucifer’ı duymayan yoktur sanırım. Fakat duymayanlar için Lucifer; şeytanın cehennemden sıkılıp Melekler Şehri Los Angeles’a gelmesini ve orada kurduğu hayatı anlatıyor. İzleyenlerin takdirini toplayan diziyle ilgili sevilen bir detay daha var ki; Lucifer’ın çaldığı ve söylediği şarkılar. Çoğunluğu piyano eşliğinde söylenen şarkılarda her ne kadar piyanoyu Lucifer’ı canlandıran aktör Tom Ellis kendisi çalmasa da ses tamamen ona ait. Biz de bugün dizinin hayranları tarafından sevilen bu şarkıları sizin için derledik. Keyifli dinlemeler!

Sinnerman

Lucifer’ın gece kulübünde söylediği ilk şarkı olan Sinnerman birçok sanatçı tarafından seslendirilse de Les Baxter’ın 1956 yılında yazıp söylemesiyle ortaya çıkmıştı.

Devil May Care

Diana Krall tarafından 1999’da yayınlanan şarkı, ilk sezonda Lucifer’ın katıldığı bir etkinlikte söylemesiyle yer almıştı. Her ne kadar yalnızca kırk saniyesini söyleyebilmiş olsa da listeye dahil etmemiz gerekiyordu.

All Along The Watchtower

1967 yılında Bob Dylan’ın yazıp söylediği, bir yıl sonra Jimi Hendrix tarafından da seslendirilen şarkı dizinin ikinci sezonunda Lucifer’ın kendi çatı katındaki piyanosunda çalmasıyla yer almıştı.

Eternal Flame

The Bangles grubunun 1998’de yayınladığı şarkı, ikinci sezonda Lucifer’ın bir barda özel konuk olarak sahneye çıkmasıyla dizide yer almıştı.

I Will Survive

Gloria Gaynor tarafından 1978’de yayınlanan şarkı, dizinin üçüncü sezonunda Axara karakteriyle diziye konuk olan Skye Townsend ile Ellis’in düeti olarak yer almıştı.

Creep

Radiohead’in 1993 yılında Pablo Honey albümünde yayınlanan şarkısı, dizide dördüncü sezonun girişi olarak yer alıyor. Sürekli olarak kıyafetlerin ve insanların değişmesiyle şarkının farklı zamanlarda defalarca söylendiği etkisi yaratılan videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here