Haziran ayında “Bir Baba Hamlet” ile kapanan Baba Sahne, yine aynı oyunla yeni sezonu kucaklıyor! Hem sahnenin hem de oyunun sahibi Şevket Çoruh‘u bir de sahnede görmek, tiyatroseverlere keyifli bir seyir yaşatacak.

Şevket Çoruh, 17 Mart 2015’te Kadıköy’de sinema salonu ve oyun alanı olarak kullanılan bir mekanı satın aldı. 17 Mart tarihinin özel bir anlamı vardı: Dünya Tiyatro Günü. Bu güzel ayrıntının yanı sıra, mekanı bir kat daha özelleştiren bir durum daha var: bu mekan tapusunda “tiyatro” yazan ilk tiyatro! Baba Sahne’nin neden baba olduğuna gelecek olursak, Şevket Çoruh “Kendimizi yetim hissetmemek için sahnenin adını ‘Baba’ koyduk.” diyor. Tümüyle size samimiyet aktaran bu mekanda sahnelenen oyunlar da bir o kadar sıcak ve içten!

Baba Sahne, “Bir Baba Hamlet” ile 2017-2018 sezonunu açacak. Daha önce sık sık yan yana gördüğümüz Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu oyunda yine beraber sahne alıyor.

Sebastian Seidel’in yazdığı, Yücel Erten‘in ustalıkla çevirdiği oyunun oldukça keyifli bir konusu var. Tiyatro yapma aşkıyla yanıp tutuşan iki oyuncu, Shakespeare’in başyapıtı Hamlet‘i seçerek seyirci önüne çıkıyor. Tiyatro yapıyor olmanın verdiği sarhoşluktan mı yoksa Hamlet gibi bir eserin büyüsünden mi bilinmez, oyuncular sahnede adeta can savaşı veriyor. Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun eşsiz yorumu ve Baba Sahne’nin sıcak atmosferi ile oyundan keyif alacağınıza eminiz.

Bir Baba Hamlet 6, 7, 20 ve 21 Ekim 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak. Sevenleri ve merak edenleri için biletler Baba Sahne’de! 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here