Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Fransız müziği, bize ilk olarak Édith Piaf ve benzeri sanatçıların ortaya koyduğu klasik müzik temelli “romantik” müziği çağrıştırsa da aslında durum daha farklı. Son dönemlerde indie ve benzeri türlerde alternatif bir soluk olarak müzik dünyasına adım atan sevdiğimiz birçok sanatçı ve grup Fransız kökenli.

Agar Agar da bu gruplardan bir tanesi. Clara Cappagli ve Armand Bultheel sanat okulunda tanışıyorlar, doğaçlama olarak çıktıkları yolda Agar Agar karşılıyor onları. Yaptıkları müziği bir tarza oturtmak pek mümkün değil gibi gözüküyor. Deneysel işlere imza atan grubun özgür çizgisini kaybetmeden müzik yapmaya devam edebilen nadir gruplardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Şarkılarına genellikle hakim olan karanlık hava; sözlerden, Clara Cappagli’nin ses tonu ve vokal tarzından, kendine has melankolisinden etkileniyor ve altyapı ile birlikte değerlendirildiğinde dinleyiciye seksenler disko müziklerini anımsatıyor. Bu yüzden grubun müziğine ”melankolik disko müziği” yakıştırmasında bulunmak pek de yanlış olmaz.

Yakın zamanda çıkarmış oldukları “Sorry About The Carpet” ile kendi çizgisinde ilerlemeye devam ettiğini kanıtlayan grup, şarkının video klibinde de yaratıcılığını korumuştur.

Eylül 2016’da çıkarmış oldukları 5 şarkılık EP ile akıllara kazınan birçok şarkıya imza atmışlardır. Özellikle “You Are High” ve “Prettiest Virgin” parçaları Agar Agar’ın dinleyici kitlesinin büyük ölçüde artmasını sağlamıştır.

Yaptıkları müziğin farklılığı kliplerine yansıyan Agar Agar’ın tüm şarkıları İngilizcedir. Küçüklükten beri çeşitli şarkılar yazan Clara, daha önceleri verdiği bir röportajda şarkılarını neden kendi dilinde, Fransızca olarak yazmadığını eskiden gelen alışkanlığına bağlıyor. O zamanlardan beri İngilizce şarkılar yazmayı tercih eden sanatçı ayrıca Agar Agar olarak da şarkı yazma işini çoğunlukla kendisinin üstlendiğini söylüyor.

Canlı performanslarını da bir o kadar beğendiğimizi itiraf ederek, sizleri Aquarium ile baş başa bırakıyoruz.

 

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here