Hit şarkıları farklı tarzda seslendirip mixleyen Fransız müzik grubu L.E.J, Lucie Lebrun, Elisa Paris ve Juliette Saumagne tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Anlaşılacağı üzere grup ismini kurucularının baş harflerinden almıştır.

Elisa ve Lucia vokal görevini üstlenirken, Juliette onlara viyolonsel ile eşlik etmektedir. Elisa vokalliğinin yanı sıra aralarda trompet ve marakas kullanarak çalışmalarına ayrı bir hava katmaktadır.

İlk çıkardıkları single olan Summer 2015’ten itibaren büyük bir ilgi gören L.E.J, hem sempatikliği hem de alışılmışın dışında olmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmakta, bizlere de bir müzik ziyafeti yaşatmaktadır.

Grup 2017 yılında Fransa Kültür Bakanlığı tarafından verilen “Victoires de la Musique” ödülüne layık görülüp yılın grubu seçilmiştir.

Devamlı rastladığımız, kulak aşinalığımızın zirvede olduğu çeşitli şarkıları bir de iç içe geçmiş vaziyette onların yorumundan dinleyelim. Şarkı sözlerinin Türkçe çevirileri altyazı şeklinde size eşlik edecek. Yetenekleri ve başarıları konusunda takdir sizin, keyifli dinlemeler!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here