Sevilerek oynanan Alan Wake, çıkışının üstünden tam 8 yıl geçmesine rağmen oyuncuları sevindiren bir haberle geri döndü. Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiş ilk olarak 14 Mayıs 2010’da Xbox için daha sonra 2 Mart 2012’de Windows için yayınlanmış üçüncü şahıs psikolojik gerilim oyunu olan Alan Wake çıktığı günden bu yana olumlu eleştiriler aldı.

Variety sitesindeki habere göre, Contradiction Films işbirliğinde olacak olan Alan Wake televizyon dizisi uyarlamasında senaryo yazarlığı koltuğunda Peter Calloway oturacak. Sam Lake ise Baş Yapımcı koltuğunda oturacak. Sam Lake uyarlamanın Alan Wake evreninin bir parçası olup olmayacağı hakkında bir şey söylemedi. Çekimlerin ise önümüzdeki ay başlanması bekleniyor. Dizide kimlerin oynayacağı ise henüz belli değil.Contradiction Films’den Tomas Harlan; “Alan Wake bir oyuna dahil olan bir televizyon dizisiydi. Sam’in vizyonu buydu. Bu uyarlamada Sam’le yakından çalışmayı planlıyoruz. Sam bunun büyük bir kısmı. Bu onun bebeği.” açıklamalarında bulundu. Bizimde gözümüz kulağımız sabırsızlıkla bu dizi uyarlamasında olacak. Umarım başarılı bir yapım ortaya çıkar ve bizde seve seve izleriz.

Alan Wake oyununu oynamayanlar için kısaca hikayesine şuraya bırakalım;

Çok satan kitap yazarı olan Alan Wake’in karısı tatilde kaybolur, karısını araması onun bile hiç yazmadığı şekilde gerilimli bir hal alır. Kötü bir varlık küçük bir kasaba olan Bright Falls’a gelir, Wake aklını yitirmenin eşiğinde bu gizemi çözmeye ve sevdiğini kurtarmaya çalışır.

Bir TV dizisi tarzında sunulan Alan Wake sürükleyici hikaye anlatımı ve heyecanlı aksiyon sahneleri ile sizi etkiler, oyuncular oyunda ilerledikçe gizem artar, inanılmaz olaylarla yüzleşirler, baş döndüren hikaye ve olaylar yaşarlar. Sadece hafif dövüş tekniklerinde ustalaşarak karanlığın içinde ilerlerler.

Bir aksiyon oyunu bedeni ile bir psikolojik gerilim zihninde olan Alan Wake’in yoğun atmosferi, derin ve çok konulu hikayesi ve son derece gergin mücadele dizileri ile eğlenceli ve orijinal bir oyun deneyimi sağlar.

Variety sitesindeki resmi habere buradan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. İyi haftalar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here