Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

Yıllardır izlediğimiz dizilerde yeri geldi güldük yeri geldi üzüldük. Bu diziler bazen bizim anlık eğlencemiz bazen ise defalarca izleyip ezberlediğimiz bağımlılıklarımız oldu. Karakterlerle çok yakın bağlar kurduk, onları taklit etmeye çalıştık, repliklerini ezberledik hatta o karakterleri başka insanlarda aradık. Bugün konumuz ise bu sevdiğimiz dizilerdeki kalbimize dokunan oyuncuların bizler için söylediği birbirinden ünlü şarkılar. Hadi hep beraber bakalım:

1. Sense8, 4 Non Blondes – What’s Up

İlk bölümü 8 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan Sense8 yayınlandığı ilk günden beri birçok izleyiciye kendini sevdirmişti. İkinci sezonundan sonra iptal edilen dizi için fanlarının yüksek tepkisiyle bir final bölümü çekildi. Dizinin kuşkusuz en önemli şarkısı olan 1992 çıkışlı 4 Non Blondes – What’s Up sekiz oyuncumuz tarafından Wolfgang’in liderliğinde söylenmiş ve izleyiciyi büyülemiştir.

2. That ’70s Show, The Turtles – Happy Together

Dizinin yüzüncü bölümü için çekilen That ’70s Musical bölümünde okuldaki müzikaldan sorumlu Fez arkadaşlarının gelmeyeceğinden çekinir fakat aynı zamanda da hayallerindeki müzikal çok üst noktalardadır. Fez’in aklındaki müzikalde bize The Turtles – Happy Together eşlik ediyor.

3 Glee, Teenage Dream – Katy Perry 

Dizi dünyasındaki coverlardan bahsederken Glee’yi es geçmek olmazdı tabii. Dizinin ana karakterlerinden Kurt başka bir okula transfer olup Blaine ile ilk kez tanışıyor ve Katy Perry’nin Teenage Dream şarkısı bu aşkın ilk şarkısı oluyor.

4. La Casa De Papel – Bella Ciao

Bir İtalyan halk şarkısı olan Bella Ciao zamanla direnişlerin simgesi haline gelmiştir. Devrime inanan ve eşitsizliğin karşısında mücadeleyi benimsemiş olan El Profesor ve Berlin’den başka kime yakışırdı ki bu şarkı?

5.How I Met Your Mother, La Vie En Rose – Louis Armstrong

Ted’in önündeki yıllar boyunca müstakbel eşinden çok kez dinleyeceği Louis Armstrong’un La Vie En Rose‘ un coverını ilk kez yan yana olan odalarında dinlemesiyle karşımızdadır.

6. American Horror Story Freak Show, Lana Del Rey – Gods And Monsters

Kendi sahip olduğu Freak Show‘un assolisti olan Elsa Mars büyük bir performans sergilemek için Lana Del Rey’in Gods and Monsters ‘ı ile karşımızda

7. Skins, Cat Stevens – Wild World 

Karakterlerimiz hayatlarının sarpa sarmasından sonra beraber söyledikleri Cat Stevens – Wild World unutulmazlar arasına girmiştir.

8.Riverdale, Gary Jules – Mad World

FP’nin emeklilik partisinde başta Archie ve Veronica ile başlayan düet ikilinin sahneyi terk etmesinin ardından Betty devralıyor. Karşınızda Gary Jules – Mad World‘ün Riverdale versiyonu.

 

İyi Dinlemeler!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
21

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here