Hepimizin delicesine sevdiği ve bağımlılık yaratan oyunlar vardır. Muhtemelen bu oyunların tüm serilerini oynadık ama serilerin arasından zaman geçtiği için, az sonra bahsedeceğimiz durumun üzerinde pek duramadık… Şimdi sizlere “Yok artık!” dedirtecek, God of War‘dan Witcher‘a karakter ve grafik değişimlerini göstereceğiz.

1.Tomb Raider Serisi: 

Evet sevgili okurlar aradaki farkı görüyoruz. Tomb Raider‘ın 1996 yılında çıkış yapan ilk oyunu, geometrik cisimlere oldukça sevdalıymış anlaşılan. O yıllarda çıkan birçok oyun gibi, üçgen ve karelerden Lara Croft‘ta almış nasibini. Tabii günümüze yaklaştıkça karakterdeki değişimleri de görüyoruz, artık daha yumuşak yüz hatlarına ve geçmiş yıllardan farklı olarak hokka gibi bir buruna sahip oluyor karakterimiz.

Evet tam olarak bir evrim!

2.Grand Theft Auto Serisi:

İlk olarak 1997 yılında çıkış yapan GTA serisi, neredeyse evrimin sözlük anlamı. Gerek oynayış tarzının ve açısının değişmesi, gerek karakterlerin gerçekçiliğiyle bizleri kendine bağlayan seri, evrildi de evrildi. İlk oyun ve son oyun arasındaki fark her şeyi anlatıyor.

GTA I
GTA V

3.The Witcher Serisi:

Hikayesiyle ve karakterlerin mizacıyla bizleri kendine bağlayan, gece gündüz oynadığımız ve bitirmemize rağmen tekrar tekrar başladığımız, yüzlerce ödüle sahip güzide oyun Witcher, farklı sonları ve gülmekten ağlatan yan görevleri ile vazgeçilmezimiz olmuş durumda. Resme baktığımızda ilk oyunda neredeyse tanıyamadığımız, gençliğinde hayli çirkin bir şekilde karşımıza çıkan Geralt’ımız, son oyunda keskin bakışları, mimikleri ve hareketleriyle tam bir Witcher! Haliyle serinin diğer karakterleri de evrilmiş durumda. Buyurunuz.

Yennefer.

İlk oyunlarda Yennefer tövbe estağfurullah bir haldeyken, son oyunla birlikte, birçok kişiyi kendine hayran bırakan ve hatta kendine aşık eden bir görüntüye sahip olmuş. Hareketleri ve mimikleri tabii en az Geralt kadar etkili.

Anlatmaya gerek yok arkadaşlar, değişimi görüyorsunuz…

Triss

Geralt’ın hafıza kaybı yaşadığı dönemlerde ve Yennefer’ın yokluğunda kendisine eşlik eden sahire Triss Merigold ilk oyundan sonra hayli değişti tabii.

4.God of War Serisi:

2005 yılında yayımlanan, ilk oyunda oldukça genç olan Kratos, o zamanlar genç olmasından olacak ki öfkesinden dolayı yapabileceklerini tahmin bile edemiyorduk. Keçi sakalıyla bizlere bahsettiğimiz bu gençlik hissini bizzat veren Kratos’u, bugünlerde yılların yıprattığı yüzü, upuzun sakalı ve bir de birkaç kırışıklığıyla görüyoruz.

Tabii yaşadıkları kolay değildi ve geçtiği yollar da oldukça meşakkatliydi hatırlarsanız. Hala da öyle ancak tek fark, bu yolları oğlu Atreus ile yürüyor oluşu…

Oldukça beğenilen serinin 2005’te çıkan ilk oyunu böyleyken…

Şimdilerde izlemeye doyamadığımız bir film etkisi bırakıyor üzerimizde. Farktan bahsetmemize gerek yok herhalde?

Şimdilik, devamı gelecek olan bu yazımızı Kratos ve Atreus‘un mutlu aile tablosuyla bitiriyoruz sevgili okurlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here