Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

1 Eylül 1987 yılında İran’ın Tahran şehrinde dünyaya gelen vev beş yaşındayken ailesinin Hollanda’ya göç etmesiyle birlikte Hollanda’da yaşamaya başlayan Sevda Alizadeh ya da seçtiği sahne adıyla Sevdaliza, ilk olarak 2015 senesinde “The Suspended Kid” isimli EP’sini yayınladı. Fakat bu EP öncesinde küçüklüğünden beri yazdığı şarkılar da bulunmaktadır. Ayrıca 2014 senesinde youtubedan yayınlamış olduğu ilk teklisi “Clear Air” her şeyin başlangıcı oldu diyebiliriz.

sevdaliza-1-616x440

Sanatçının tek yönlü birisi olmayışı; burada bahsettiğim şey profesyonel basketbol oyuncusu olmaktan modaya olan ilgisine ve müzik ile ilgilenmesine kadar çok yönlü kişiliğinin etkilerinin müziğinde, video kliplerinde belirgin olarak hissedilmesi. Ses tonunun ve şarkı sözlerinin yanı sıra başarılı ve eşsiz altyapıları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Toplumsal konulara da duyarlı olan sanatçı “Bebin” isimli Farsça olan ilk teklisini Ocak 2017‘de yayınladı. Bebin için şunları söyledi; “İnsanlık dışı siyasi iklimi protesto etmek adına, başımı ayrıcalıklar içinde tutamadım. “Bebin”i Farsça yazarak bunu somutlaştırdım. Sevginin yanındayım. Bu durumda ana akım medyadan uzak durmayı seçiyorum, zira kurban edilmiş bir konsepte dahil olmaya ilgim yok. Bu mesajı ışıklar, kamera ve aksiyon olmadan alın. Ben sadece bir ulağım. Sevginin beyninde, ırkçılık ve yobazlık için yer yoktur.”

ISON isimli albümünü geçtiğimiz sene yayınladı. Albüm genel olarak trap-hop ve r&b müzik türlerinin etkilerini taşımakta ve bu türlerin güzelce harmanlanıp müzikseverlerin beğenisini kazanmış; her açıdan “farklı, çekici ve gizemli” bir albümdür.

30 Mart 2018’e geldiğimizde ise sevenlerini hayal kırıklığına uğratmadan, en az ISON kadar başarılı olan ve içinde yedi parça barındıran “The Calling” albümünü yayınladı. Albüm en az ISON kadar başarılı, keyifli dinlemeler!

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here