YouTube platformu üzerinden paylaştığı birbirinden renkli coverlarıyla adından söz ettiren genç ve yeni yetenek Serra Arıtürk‘ün hem yerli hem de yabancı dilde seslendirdiği şarkılarla müzikseverlerin gönlünü uzunca bir süredir fethettiğini rahatça söyleyebiliriz.

Müzik ile arasındaki ilk bağları 7 yaşında klasik gitar aracılığıyla oluşturan müzisyen, gitar eğitimini başarılı gitar virtüözü Hüsrev İsfendiyaroğlu ile tamamlamış. Lise zamanlarında katıldığı çeşitli müzik grupları ve yarışmalarıyla ilk sahne deneyimlerini yaşayan Serra Arıtürk, müziği hayatının vazgeçilmez temeli olarak görüyor.

“Canlı performansın gücüne çok inanıyorum, dinleyici ve sanatçı arasında başka hiçbir şekilde kuramayacağınız bir köprü kuruyor. Sizi dinleyen, tanıdığınız veya tanımadığınız insanlarla kaç kişi olursa olsun müthiş bir enerji alışverişi içerisine sokuyor.”

Whitney HoustonAlicia Keys, Beyonce, Christina Augilera, Pink, Adele, Nina Simone, Erykah Badu, Mariah Carey gibi birçok ünlü vokalistten etkilenen Serra, en çok etkisinde kaldığı ve ilham aldığı ismin Amy Winehouse olduğunu belirtiyor.

YouTube platformuyla henüz tanışmadan önce kısa bir dönem Boğaziçi Caz Korosu’nda yer alan Serra, yoğun okul süreci nedeniyle ayrılmak durumunda kalmış. Ardından yakın çevresinin de desteğiyle YouTube ile tanışmış. Söylemekten de oldukça keyif aldığını belirttiği coverlarına gelin bir göz atalım.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında “Akustikhane” isimli müzik programının konuğu olan Serra Arıtürk’ün büyük beğeni alan coverları ve müzikle dolu samimi sohbetiyle baş başa bırakıyoruz, keyifli dinlemeler!

“Artık hayatımı sahnede geçirmek istediğimi biliyorum ve dünyadaki sahneler evim olsun istiyorum.”

Albüm çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Serra Arıtürk’ün geçtiğimiz Mart ayında Hakan Akkus ile beraber tamamladıkları “Flying High” isimli şarkısı “ILS Vision Music” etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Kaynaklar: 1 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here