Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5211

1984-85 yıllarında Los Angeles ve San Francisco sakinlerine dehşet ve korku dolu günler yaşatan ve “Night Stalker” (Gece Avcısı) lakabı takılan seri katilin pek de yetenek içermeyen fakat içindeki öfkeyi ve şiddet eğilimini yansıtan çizimlerine göz atmadan önce Richard Ramirez kimdir kısaca bahsedelim:

28 Şubat 1960’ta, Texas eyaletinin El Paso kentinde göçmen ailelerin yaşadığı bir mahallede dünyaya geldi. Yedi çocuğun en küçüğüydü. Öğretmenlerine göre akıllı bir çocuktu fakat okula hiç ısınamadı. Ergenliğinde küçük çaplı hırsızlıklar yapıyordu. Daha sonra evlere girmeye başladı. Polis onu defalarca yakalamıştı ama yaşından ötürü ya ıslah evine gönderiliyor ya da sosyal hizmetlerde çalışma cezası alıyordu.

Yaşı ilerleyince yeni ilgi alanları edindi: Savaş sanatları, marihuana ve heavy metal. En çok dinlediği gruplar Judas Priest, Black Sabbath ve AC/DC‘ydi. Kara büyü, iblisler, canavarlar, ejderhalar ilgisini çekiyordu. Annesi onu zorla İncil derslerine gönderse de o, ders çıkışında kütüphaneye gidiyor ve hocalarının arka plana atıp fazla değinmediği şeytan ve meleklerle ilgili kitaplar okuyordu.

Marihuana bulundurmaktan küçük cezalarla kurtuluyordu ama tehlikeli şekilde araba kullanmaktan yakalanınca gençlik kampında 3 yıl çalışma cezası aldı. 20 yaşına kadar kampta kaldı ve cezası biter bitmez El Paso’dan ayrılıp California’ya gitti.

İlk cinayetini 28 Haziran 1984’te, Los Angeles’ta işledi. 79 yaşındaki Jennie Wincow’u dövmüş, tecavüz etmiş ve öldürmüştü. İkinci saldırısını 9 ay sonra gerçekleştiren Richard Ramirez, 17 Mart 1985 gecesi Maria Hernandez’e, genç kadının evinin önünde saldırmış ve öldürdüğünü düşünerek kadının evine yönelmişti. Ne var ki Maria kendini korumak için elini kaldırmış ve kurşun arabasının anahtarına isabet etmişti. Fakat ev arkadaşı Dayle Okazaki o kadar şanslı değildi. Hayatta kalan Maria’nın verdiği eşkal şöyleydi: uzun boylu, zayıf, siyah saçlı ve muhtemelen İspanyol kökenli. Ayrıca olay yerinde bir beyzbol şapkası bulundu. Üzerinde ünlü metal grubu AC/DC’nin logoso vardı.

Çeşitli saldırılarda aynı eşkal verilmeye devam ediyordu. Bu saldırıların bazısı cinayetle sonuçlanıyor, nispeten şanslı olan kurbanlar ise derin travmatik izlerle yaralı olarak kurtuluyordu. 17 Ağustos 1985’e kadar Los Angeles’ta saldırılar sürdü. Polisin kendisini yakalamaya yaklaştığını anlayan Ramirez San Francisco’ya yol aldı.

Richard’ın saldırılarından sağ kurtulanlar onun kendilerine şeytana bağlılık yemini ettirdiğini söylüyorlardı. Bir keresinde ise kurbanın kalçasına koyu renk rujla pentagram çizdi. Aynı işaret, yatak odasının duvarında daha büyük ebatta bulunuyordu.

Aynı tarz cinayetleri San Francisco’da işleyince; polis, Los Angeles polisiyle iletişime geçti ve bilgi alışverişinde bulundu. Richard Ramirez’in kimlik bilgileri ve fotoğrafları televizyonda yayımlanıyor ve gazetelerde basılıyordu. Halk ve polis tetikteydi. Richard Ramirez’in eşkalini bilmeyen kalmamıştı. Nitekim Ramirez, 31 Ağustos 1985’te bir içki dükkanında, insanların onu tanıması ve uzun bir kovalamanın ardından yakalaması sonucunda polise teslim edildi.

1989 Temmuz’unda, 13 ayrı cinayet ve birçok yaralama ve tecavüzden; tam 63 davadan suçlu bulunarak 19 kez idama çarptırıldı. İnfaz sırasını beklerken 7 Haziran 2013’te hapishanede doğal sebeplerden öldüğü bildirildi.

Gelelim Richard Ramirez’in yaptığı çizimlere:

Bunların dışında aşağıdaki gibi masumane çizimler de yapmıştır:

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5211

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here