Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

“Gossip Girl here, your one and only source into the scandalous lives of Manhattan’s elite. And who am I? That’s one secret I’ll never tell … You know you love me. XOXO, Gossip Girl ” 

Eğer ki bu repliği okurken ses aklınızda yankılanıp eski zamanlarınız aklınıza geliyorsa sizi bu yazıyı okumaya davet ediyoruz. Hepimize bir zamanlar Blair Waldorf, Serena van der Woodsen ya da Gossip Girl olma hayalleri kurduran bu dizide akılda kalmış harika sahneleri sizler için derledik.

  • Bu sahneden bir önceki gece Serena’nın resmi olarak kraliçe ilan edilmesinden sonra, Serena herkese Dan ile konuşmayı yasaklıyor. O sabah Dan’in okula gittiğinde aldığı tepki ve Queen S.’nin okula girişi bizce asla unutulmayacak sahnelerden biridir. “Üzgünüm, yalnız çocuk. Seni uyarmaya çalıştık. Ama Kraliçe S., D.’ye bunu yapıyorsa herhangi birimiz güvende mi? Boyun eğ ya da çekil, X.O.X.O. DedikoducuKız.”

  • Karakterlerimizin lise mezuniyetleri sırasında Gossip Girl’in onlara verdiği mezuniyet hediyeleri: Etiketler. “Ağır olun millet. Ben diplomalarımı verene kadar mezun olmayacaksınız. Benimkiler etiket. Etiketler yapışır. Nate Archibald: Sınıfın Fahişesi. Dan Humphrey: Bizden biri. Chuck Bass: Korkak. Blair Waldorf: Güçsüz. Ve Serena van der Woodsen’a gelince, bugünden sonra, resmen önemsizsin. Tebrikler millet. Bunu hak ediyorsunuz.

  • Bütün önemli günlerde skandallar yaşandığını biliyoruz. Peki Blair ve Louis’nin düğününü hatırlayan var mı? “Eğer hiç kimse söylemeyecekse sanıyorum ben söylemek zorundayım. İtiraz edecek olan kişi Chuck Bass değil gelinin kendisidir. Bana inanmıyorsanız, şunu izleyin. İlk postumun beklemeye değeceğini söylemiştim. Peki şimdi, bir sonraki ne olacak?

  • Finaliyle bazılarımız şok eden, bazılarımızın önceden tahmin ettiği üzere Dedikoducu Kız’ın aslında Dan Humphrey çıktığı sahneler. Birçok kişinin bu habere olan tepkisini izlerken Gossip Girl’ü seslediren Kristin Bell’i ise ilk defa finalde görüyoruz.

  • Belki de dizinin başından beri en çok dikkat çeken Blair ve Chuck çiftinin birden fazla güzel sahneleri olmasına rağmen biz içlerinden en akılda kalmış olan sahneyi seçmeye çalıştık. “Gitmemem için bir sebep söyle bana. Ve Ben Chuck Bass’im geçerli değil.”

The O.C., One Tree Hill gibi aynı tür sayılabilecek dizileri izlerken Gossip Girl’de o sıralarda onlardan biriydi. Gittikleri lise, marjinal okul kıyafetleri, yaşam tarzları her ne kadar ütopik olsa da bir nesil bunlarla büyüdü. Aranızda bir kereliğine Gossip Girl olmayı isteyen azınlık bir grup olduğunu biliyoruz. Ayrıca iddia ediyoruz ki bir dönem üniversitelerde oluşturulan itiraf sayfalarının temeli bu diziye dayanıyor.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here