Scott Pilgrim? Hayata bir konsol oyunu gibi bakan, bas gitar çaldığı bir grubu, çıktığı birisi olan, kısacası herkes gibi bir genç. İçi içine sığmayacak kadar heyecanlı, aynı zamanda istediğini elde edene kadar çabalayacak kadar da azimli. Scott, bir jenerasyonu sinemaya yansıtırken bizleri de sıradanlıktan miller uzakta bir maceraya götürüyor. Bu yazımızda kahramanımız Scott’ın sıradanlığa meydan okuduğu 6 sahneyi sizler için derledik

1. Scott az önce çıktı.

Birisinden kaçmanın milyon farklı yolu vardır, özellikle de Scott kadar yaratıcı bir karakterse bu kişi. Scott’ın ev arkadaşı Wallace ise bu durumda yalan söylemek zorunda kalmıyor. Scott’ın eski kız arkadaşından kaçtığı bu sahne belki de en yaratıcı kaçışlardan biri olarak aklımıza kazınmıştı.

2. Bunu ağzınla nasıl yapıyorsun?

Scott’a gıcık olan Julie‘nin tam bir oyun tadında ağzına eklenen sansürü, olayları daha da ilgileştiriyor. Her yerde karşısına çıkan, nerdeyse her işte çalışan Julie, bu sahneyle gerçeklikten uzaklaşıyor. Bu filmde hiçbir şey klişe değil.

3. Bir zamanlar vegandın, şimdi yok olacaksın.

 İşte bir ölümcül ex savaşı, bu sefer zorlu bir rakiple bas gitar savaşı yaparken yenemeyeceğini anlıyor Scott çünkü rakibi bir vegan. Ramona’nın eski sevgilisi Todd, 3 kez vegan kurallarını çiğnediği için vegan polisleri tarafından tutuklanıyor. Bunda tabi ki Scott’ın da parmağı var.

4. Wallace, Amazon.ca’nın internet sitesi ne?

Amazon.ca! Sonrasında gelen ölüm düellosu mailine Scott’ın bakış açısı ve ürünü sipariş eder etmez kapıda beklemesi filmin en güzel detaylarından biri. Gelişmekte olan teknolojinin bir espirisi niteliğinde olan bu sahne kesinlikle çok doğal. Sıradan mı? Asla! Saf mı? Evet, kesinlikle.

5. Bu kız kaç yaşında?

Bu sorudan kaçmaya çalışan Scott, kesinlikle yalan söylemek peşinde değil. Sadece bir bahane bulmak için aklında beliren bir çark var ve bu çark pek de güzel bir noktada durmuyor. Filmin kahkaha attıran sahnelerinden birisi “Bu kızın üstüne işemem gerekiyor”.

6. Alternatif son.

Scott’ın Ramona‘yla gittiği sonu hepimiz biliyoruz. Fakat bu bir oyunsa bu demektir ki Scott’ın birden fazla oyuna devam etme hatta sonlandırma hakkı var. O gün kendisiyle savaşını da bitirip geride bir savaş bırakmadığından Ramona’yı kurtaran Scott, bizim izlediğimiz sonda onu seçiyor. Knives‘ın onun için çok iyi olduğunu ifade ederek Scott’ı teşvik ettiği sahnenin bir de alternatif versiyonu var. Bu versiyon oyunu kesinlikle farklı bitiriyor. Knives, Ramona’yla gitmesi için Scott’ı yüreklendirmiyor. Scott, Knives’ı seçiyor ve Ramona hayatına tek başına yeniden başlayacağı kapıya gidiyor. İşte, ne de olsa bu bir oyun. Scott’ın kazanıp kazanmadığıysa tartışılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here