Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1532

“Çocuklar, size harika bir hikaye anlatacağım.”

ted-mosby-wannart

How I Met Your Mother dizisinin ana karakterlerinden biri Theodore Evelyn Mosby. Esas mesleği mimarlık, çokça tökezlediği olsa da oldukça seviyor işini. Marshall Eriksen ile üniversiteden tanışıyorlar, Lily Aldrin de o sıralarda giriyor hayatlarına. Hayatlarının çoğunu geçirdikleri MacLaren’s adlı barda Barney Stinson ile tanışıyor ve Barney de böylece gruba dahil oluyor. Grubun bir diğer üyesi Robin Scherbatsky ile de aynı barda tanışıyor ve ilk gördüğü anda bir şeyler hissediyor ona karşı Ted. Tabii ilk buluşmalarında ağzından kaçan seni seviyorum cümlesi ile şansını kaybediyor.

ted-mosby-wannart

Genel özelliklerine bakacak olursak Ted; dil bilgisi konusunda etrafındakileri rahatsız edecek derecede takıntılı hatta bu yüzden züppe diye anıldığı oluyor, arkadaşlarına sadık, destekleyici, anlayışlı, birçok şeye karşı oldukça hevesli, Star Wars hayranı ve umutsuz bir romantik…

Ted Mosby hakkında söyleyebileceğimiz ilk şeylerden biri aşka inandığı. Ted aşka inanıyor, birine ilk görüşte seveceğine, onunla evlenip mutlu bir yuva kuracağına inanıyor ve defalarca deniyor şansını. Bu yüzden biz de defalarca onun yıkılışına ve vazgeçişine, ardından yeniden deneyişine tanıklık ediyoruz.

Öyle birisi ki duygusal açıdan tanıdığım herkesten daha güçlü.

O zaman Ted Mosby’nin ağzından aşkın tanımını dinleyelim.

Robin’i ilk gördüğünde sahip olduğu hisler uzunca bir süre yalnız bırakmıyor Ted’i, hatta bazen diğer ilişkilerinde yanlışlar yapmasına yol açıyor.

İkili bir ilişki yaşıyor ama isteklerinin farklı olmasıyla ayrı düşüyor yolları ve arkadaş kalmaya devam ediyorlar. Ama Robin’e karşı hisleri hep onunla.

Defalarca denemek ama doğru kişiyi bulamamak, nikahta terk edilmek, reddedilmek ve tüm bu bekleyiş yoruyor Ted’i.

“Sanırım her geçen gün biraz daha az inanıyorum, biraz daha ve biraz daha.”

Konu duygular olduğunda sevilesi biri olduğunu söyledik. Ted aynı zamanda iyi bir dost. Her birini dinleyen, tavsiyeler veren, paylaşımcı, onlar için üzülmeyi göze alan… Barney’nin mutluluğu için uğraşan, Lily’i sanatı için destekleyen, Marshall yıkıldığında aylarca onunla ilgilenen ve Robin’in hep gülümsemesini sağlayan…

Hep hayal ettiği gibi New York semalarına bir bina dikmeyi başarıyor Ted. Başta sıcak bakmadığı profesörlüğe de atım atıyor ve sevilen bir hoca oluyor.

İlk gününde yanlış sınıfa derse girmesiyle ise Anne ile kesişiyor yolları.

ted-mosby-wannart

“Çocuklar, annenizle tanıştığım ilk andan itibaren anlamıştım. Bu kadını elimden geldiğince, ömrümüz yettiğince sevmeliydim. Bir an için bile olsa onu sevmeden duramazdım.”

ted-mosby-wannart

Barney ve Robin’in düğününde görüyor Anne’yi ve aynı gün içerisinde tanışıyorlar. Hayatının zor bir döneminde, Chicago’ya taşınmaya hazırlanırken bunlardan vazgeçmesini sağlıyor Ted’in. Ve çok geçmeden birliktelikleri başlıyor. 7 sene ve 2 çocuğun ardından ise evleniyorlar.

Anne ile tanıştığı ana dek, Ted yanlış kişilerle oldu, kalbi kırıldı, aşkına karşılık bulamadı ve bazen de yalnız kaldı ve onun içinde bulunduğu arayışta yaşadıkları bizim de kalbimizi kırdı.

“Ben Ted Mosby. Tam olarak 45 gün sonra seninle tanışıp birbirimize aşık olacağız ve evleneceğiz. İki çocuğumuz olacak. Onları ve birbirimizi çok seveceğiz. Bunların hepsi 45 gün uzaklıkta. 

Ama şu an buradayım çünkü galiba seninle fazladan 45 gün geçirmek istiyorum.”

9 sezon boyunca her bir karakter ile eğlendik, onları iyice tanıdık ve onlara bağlandık. Onlarla sevindik ve çok defa onlarla üzüldük. Ted için konuşacak olursak, sevimli tavırları ile gönlümüzü çelse de belki de en çok onun için üzüldük. Ve en sonunda, zor da olsa onlardan ayrıldık.

“Uzun ve zor bir yoldu. Şükürler olsun ki nihayet buraya gelebildik.”

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
1532

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here