Bazı sanatçıları ve grupları özellikle ön plana çıkan bir şarkıları ile tanır ve dönüp dolaşıp o şarkıyı dinlerken buluruz kendimizi. Genelde ilk duyduğumuz şarkı da o olur ve diğer tüm şarkıların güzelliğine referans olmayı başarır “o şarkı”. The Heartless Bastards için ise bu bahsettiğimiz şarkı, hiç şüphesiz, “Only For You“.

Tarzlarını garaj rock, blues, indie, country gibi tarzların harmanı olarak değerlendirebileceğimiz The Heartless Bastards; son hali ile vokal ve gitarda Erika Wennerstrom, bateride Dave Colvin, bas gitarda Jesse Ebaugh ve gitarda Mark Nathan‘ın yeteneklerini sergilemesi ile büyülüyor bizleri. Sıklıkla The Black Keys ile kıyaslanan grup, her ne kadar tarzlarında benzer unsurlar barındırsalar da özellikle vokalde Wennerstrom’un kendine özgü tarzı ve daha “soft” bir alt yapı kullanışları ile bu kıyaslamadan sıyrılmayı başarıyor.

Grubun bugüne dek yayınlanmış 5 stüdyo albümü bulunuyor, bunlar sırası ile şu şekilde:

  • Stairs And Elevators (2005)
  • All This Time (2006)
  • The Mountain (2009)
  • Arrow (2012)
  • Restless Ones (2015)

Bu hafta sizlere söz ettiğimiz “Only For You“, 2012 tarihli “Arrow” albümünün en dikkat çeken şarkısı olarak çıkıyor karşımıza. Grup üyelerinin 70’lerden etkilenerek soul ve R&B ile harmanladığı şarkıda Erika Wennerstrom, şarkıyı Curtis Mayfield gibi seslendirmeye çalıştığını dile getiriyor ve oldukça başarılı da oluyor bu konuda.

Şimdi sizleri bu muhteşem şarkı ile baş başa bırakıyoruz, keyifle dinlemeniz dileği ile!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here