Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Pop, elektronik, house tarzında yeni bir keşifle sizlerleyiz. The SM’nin yaptığı işleri çok beğendik ve ileride sıkça adını duymak istiyoruz.

David Guetta, Martin Garrix, Skrillex’dan etkilenerek bu yola başlamış The SM kendini bize böyle anlattı:“Müziğe olan ilgim oyuncak orgumla başladı. Küçükken gardroba girer, kendimi konser veriyormuş gibi hayal ederek çalardım. Sekiz yaşında konservatuvarın açtığı kursta gitar eğitimi aldım. İlk gittiğimde, yaşım küçük olduğu için almak istemediler. Hoca, parmaklarım uzun olduğu için beni almayı kabul etti. Sonrasında, gitar eğitimimin katkısıyla oyuncak orgumu kendi kendime çalmayı öğrendim. İlkokuldan sonra liseye konservatuvarda devam etmek istedim ama ailem gelecek kaygısıyla izin vermedi.

Bir süre müziğe ara verdim, bayağı uzun bir süre. Ara verdim ama kopmadım. Çünkü yaşadığım acıları, olumsuzlukları bir şekilde dışa vurmam, atlatmam gerekiyordu. Sanat bunun için iyi bir araçtı. Acımı hafifletiyordu. Sürekli şarkı söyler ve gitar çalardım. Edebiyatla da iç içeydim, iki tane küçük ödül aldım hatta. Bu ödüller benim için motivasyon kaynağı oldu ve müziğe, sanata daha fazla zaman ayırmaya başladım. Şiir, yazı ve şarkı yazmaya, hatta çok nadir de olsa beste yapmaya başladım.

Geçen sene ise elektronik müzikle ve aranje ile tanıştım. Beste yapmaya ve şarkı sözü yazmaya tam anlamıyla başladım. Şarkılarımın düzenlemesini ve bestesini klavye, bir tablet ve bir kulaklık ile yapıyorum. Sanat, müzik benim için hala bir dışavurum şekli. Hedefim ekipmanlarımı tamamladıktan sonra dj’liğe de başlamak.”

Sizce The SM’nin açılımı ne olabilir? Bizi ihtilafa düşürdü. Şarkılarının güzelliği hakkında hemfikiriz ama sizin de beğenmeniz dileğiyle. Keyifli dinlemeler.

1. LEAD
2. STRINGS
3. X.
4. Deep
5. Entry
Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here