Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

Nietzsche der ki: “Nereye gidersen git ışığın olduğu yerde gölge de vardır.” Olmazsa olmaz bu ikili hep bir arada olmasına karşın ışık her zaman daha ön plandadır. Işığın hep gerisinde kalan gölge, bir korku unsuru olarak da kabul edilir. Gölgenin bu arka planda kalmışlığı onu rahatsız etmiş olacak ki Belçikalı yapımcı ve illüstratör Vincent Bal, gölgeyi sanatla birleştirip gölgenin korkulacak bir şey olmadığını gözler önüne seriyor.

Çocukken çok fazla çizgi roman okuduğunu söyleyen Bal, geçmişte kısa filmden tutun da kitaba kadar pek çok çalışmada bulunmuş. Aan Zee, Tour De France ve The Bloody Olive gibi kısa filmlerde imzası olan Bal aynı zamanda yazdığı ve çizgileriyle süslediği kitaplarla da adından söz ettirmiş durumda. Son zamanlarda ise sosyal medyada yaptığı Shadow Art yani Gölge Sanatı çalışmalarıyla oldukça beğeni topluyor. Doğru açıdan ışık ve herhangi bir nesne ile yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Belçikalı sanatçı, bu yıl çıkardığı Shadowology adlı kitabında da gölgeye estetik bir değer katıyor.

Lafı fazla uzatmadan sizleri sanatçının çalışmalarıyla baş başa bırakıyor ve sizi karanlık olan gölgenin aydınlığa çıkmasına şahit olmaya davet ediyoruz.

 

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
5

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here