Samsung, Galaxy Note 9’u tanıttığı Unpacked 2018 etkinliğinde yeni akıllı saati Samsung Gaaxy Watch’ı tanıttı. Önceki akıllı saat serisi olan Gear serisini bitiren saat Galaxy adı altında yolculuğuna devam ediyor. Serinin önceki saatleri Gear S3 Frontier, Classic ve Gear Sport’tan beğenilen özellikleri birleştirip herkes için kullanılabilir akıllı saati karşımıza çıkartmışlar.

Özelliklerine gelecek olursak Galaxy Watch, Gear S3 Frontier’den LTE yapısına sahip olabilmesini yani telefonsuz çalışabilen bir saat olabilme yeteneklerini ve dahili hoparlör ve mikrofon ile telefona ihtiyaç duymadan telefon görüşmeleri yapabilme özelliklerini almış. Gear Sport’tan ise 50M yani 5ATM su basıncına dayanabilme gibi su dayanıklılığı yeteneklerini ve NFC ödeme yöntemini almış eklememiz gerekirse Gear S3 Frontier NFC ödemeye sahipti ayrıca Güvenli Manyetik Aktarım(MST) teknolojisine de sahipti ancak Galaxy Watch bu ödeme sistemine sahip değil. Ekran camı olarak Corning Gorilla DX+ ile korunan ekran önceki nesillere göre çok daha dayanıklı bir cam koruması barındırdığını iddia ediyor. Bunların haricinde daha büyük bir bataryayı içine alabilmiş olan saat 4 gün ağır koşullar altında bile çalışabileceğini iddia ediyor. Ayrıca yeni işlemcisi ile daha hızlı çalışan ve daha az güç tüketen bir saat olmuş durumda.

Yazılımsal olarak saat stres ölçümü yapabiliyor ve eğer çok stresli iseniz nefes egzersizleri ile stresinizi azaltmanıza yardımcı oluyor.Ayrıca artık saat 40 farklı fiziksel aktiviteyi algılayıp gerekli ölçümlerini yapabiliyor. Android Wear yerine Gear serisindeki gibi Tizen işletim sistemiyle geliyor. Saat artık 2 farklı isimde gelmek yerine iki ayrı boyutta geliyor. 42mm ve 46mm boyutlarında gelen saatlerden 42mm kadınlara ve ince bilekli erkeklere hitap ederken 46mm boyutundaki saat kıyasla daha maskülen yapısıyla kalın bilekli erkekleri hedef alıyor.

Fiyat olarak LTE versiyonlarının fiyatları henüz bilinmeyen saatlerin LTE barındırmayan versiyonlarının fiyatları 42mm için 330 Dolar ve 46mm için 350 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Türkiye’de ise Eylül ayından sonra satışa çıkması beklenen saatin Türkiye fiyatları ise henüz belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here