Taiwan Ulusal Haberleşme Komisyonu(NCC)’ndan alınan sertifika sızıntısına göre model numarası SM-T860 olan Samsung Galaxy Tab S6, 6,840mAh(26,34Wh) boyutunda bir batarya ile gelecek ve EP-TA200 adaptörüyle 15W hızlı şarjı destekleyecek. Batarya anlamında düşününce arada çıkan Samsung Galaxy Tab S5e modelinin biraz orta seviye model olduğu için hesaptan çıkarırsak bir önceki Amiral Gemisi tableti Samsung Galaxy Tab S4’ten daha küçük(7,300mAh) bir batarya ile karşılıyor.

Ve diğer bir eleştiri 15W hızlı şarj ile gelecek olmasında. Rakip cihaz üreticileri tablet tarafında olmasa da 30W hatta 45W hızlarında şarjı destekliyor ve şarj cihazını sunuyor. Tablet gibi büyük bir cihazda böyle bir durum neden yapılmayacak en azından neden desteklemeyecek eleştirilen noktası oldu. Hele yakın zamanda tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Note 10, Note 10 Pro ve Galaxy A90’ın böyle yüksek hızları desteklemesi beklenirken tablet tarafı hayal kırıklığına uğrattı.

Diğer sızmış özelliklere gelecek olursak Qualcomm Snapdragon 855 SoC işlemcisi ile geliyor. Bu durum biraz şaşırtıcı çünkü Samsung Galaxy Tab S4’e kadar tabletler hep bir önceki nesil amiral gemisi işlemcisi ile geliyordu. Tab S4 çıktığında Snapdragon 835 ile gelmişti ve aynı zamanlarda çıkan Note 9, Snapdragon 845 işlemci ile çıkmıştı(Exynos varyasyonu saymazsak).

6/8GB RAM, 128/256/512GB depolama alanı ile gelmesi beklenen 10.5 inç ekranlı parmak izi okuyucusu ve yüz tarayıcısı güvenlik seçenekleri ile gelmesi bekleniyor. Kamera tarafında çözünürlükleri bilinmese bile ikili kamera sistemi ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca tabletin arka tarafında bulunan bölmede tabletin yanında gelecek olan S-Pen mıknatısla saklanabilecek gibi görünüyor.

AKG tarafından geliştirilmiş dörtlü stereo hoparlörler ile gelmesi beklenen tablette 3.5mm kulaklık girişinin olması da beklenmemekte. Tanıtım tarihi belirsiz olmakla birlikte ayrı bir etkinlikte mi, yoksa Note 10 ile birlikte mi, yoksa Ağustos ayının sonunda olacak IFA fuarında mı tanıtılacak bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here