9 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve 24 Ağustos tarihinde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy Note 9, yayınlanan yeni bir görsel ile yeniden gündeme geldi.

Samsung, tanıtım tarihini açıkladığı Samsung Galaxy Note 9 videosunda sarı renkli bir S-Pen stylus kalemi göstermişti izleyenlere. Bu kalemin sarı renkli bir Samsung Galaxy Note 9’a ait olduğunu düşünürken sağlam kaynaklar tarafından telefonun satışa çıkacağı renkleri öğrenmiştik. Kahverengi, siyah, pembe, mavi ve gri renk seçenekleri ile gelecek telefonun sarı renk S-Pen ile tanıtılması kafaları karıştırmıştı. Gösterilen yeni görsel ise sarı renkli S-Pen’in hangi renk kombinasyonu ile birlikte geleceği gözler önüne serilmiş oldu. Kesin olmamakla birlikte bu durumun sadece bu renk kombinasyonu için uygulanacağı konuşuluyor. Yani diğer renkler ile gelen S-Pen’in gövde rengi ile uyumlu bir S-Pen ile geleceği düşünülüyor. Farklı renk kombinasyonu ise mavi renkli olan Samsung Galaxy Note 9 ile gelecek. Sarı renk S-Pen’in mavi renk Samsung Galaxy Note 9’a eşlik edeceği görüntülendi. Teknik özelliklerine gelirsek 6.4 inç boyutunda 2960×1440 çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip, gücünü Exynos 9810 ya da Snapdragon 845’dan alacağı söyleniyor. 6/8GB RAM ve 128/256/512GB depolama ile gelecek olan cihazın arkasında çift lensli 12 megapiksel kamera sisteminin yer aldığı Note 9, burada geniş ve zoom lens sunuyor. Kamera performansının oldukça artacağı belirtilen telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü f1.7 diyafram ve 1/3.6 inç sensöre sahip cihaz 3.5 mm kulaklık girişine ve 4.000mAh pil ile gelecek.

Fiyat konusunda ise Samsung Galaxy Note 9’un 6GB RAM ve 128GB depolama için yaklaşık 990 euro fiyat etiketine sahip olacak. Fiyat etiketine baktığımız zaman işi zora benziyor. Benzer fiyat etiketiyle çıkan Note 8 ve S9 serisi telefonların beklentiyi karşılamaması bu konuda böyle düşünülmesine sebebiyet veriyor. Ve yakında çıkması beklenen Apple iPhone X Plus, Samsung Galaxy Note 9’un en ciddi rakibi olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here