Samsung önümüzdeki aylarda tanıtacağı bir sonraki amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10 için kullanıcı deneyimi çalışmalarına başlamış durumda. Denemesi için prototipi gönderilen kullanıcılardan birisi telefonlar hakkında bazı muhtemel bilgileri paylaştı.

Öncelikle dikkatinizi çekmediyse vurgulayalım “telefonlar”. İsimlendirme henüz kesin olmasa bile Samsung Galaxy Note 10’un 2 versiyon ile gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy Note 10 ve Samsung Galaxy Note 10 Pro olarak ayrılacak modellerdeki sızan detaylara gelecek olursak:

1)**İki modelde de 3.5mm kulaklık girişi korunacak.

2)Prototipler neredeyse mükemmel görünüyor.

3)SPen neredeyse Note 9 ile aynı

4)**Pro olmayan versiyonda microSD kart slotu yok.

5)Dikkate değer yazılım değişikliği yok.

6)Üst tarafta ahize ızgarası yer almıyor ve çok daha küçük çerçevelere sahip.

7)Güç ve ses tuşları sol tarafta yer alıyor(Note 9’da sağdaydı sol tarafta Bixby tuşu vardı).

8)**Pro olmayanda 3 dikey kamera bulunuyor.

Pro modelde 3 dikey kamera ve bu kameraların yanında yer alan flaşın altında bir diğer kamera bulunuyor.

9)İki modelde de ekranın ortasında hole punch biçiminde kameralar yer alıyor.

Samsung görünüşe göre microSD kart girişine yani arttırılabilir hafızayı bir Pro özellik olarak görüyor. Eğer Pro bir cihazın kullanıcıları en çok memnun edecek, en çok fonksiyonel model olması gerektiğinden bahsediyorsak Samsung’un bu hamlesinin “Pro” tanımına yakıştığını söyleyebiliriz.

Diğer sızan bilgiler ise Samsung Galaxy Note 10, 6.4 inç Dynamic AMOLED bir ekran ile; Samsung Galaxy Note 10 Pro ise 6.8 inç Dynamic AMOLED bir ekran ile gelecek. Bölgesine göre Qualcomm Snapdragon 855 veya Exynos 9825 işlemci ile gelecek ve en üst modelde 12GB RAM, 1TB depolama alanı ile gelecek. Fiyat anlamında Samsung Galaxy Note 9, 999 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa çıkmıştı. Büyük bir sürpriz olmazsa Samsung Galaxy Note 10 ve Pro versiyonu 1.000 doların üzerinde bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacaktır.

Kaynak-1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here