Tcha Limberger ve Uğur Işık ile flamenkodan caza, Romen Halk Müziği’nden Türk Sanat Müziği’ne uzanacak bir akşam.

Tcha Limberger

Çigan müziğinin dünya çapında en başarılı isimlerinden Tcha Limberger, ünlü viyolonsel sanatçısı Uğur Işık eşliğinde yeni projesi Bright Bridges ile Belçika Flaman Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla 14 Kasım Çarşamba akşamı Salon’a konuk oluyor. Belçika’nın tanınmış müzisyenlerinden Tcha Limberger’in Türk, Belçikalı ve Romen müzisyenleri bir araya getirdiği bu proje ile dinleyenler, flamenkodan caza, Romen Halk Müziği’nden Türk Sanat Müziği’ne uzanan geniş bir müzikal seçkiyi dinleme şansını yakalayacak. Keman ve vokallerin kendisine ait olduğu ve bestelerin altında da imzası bulunan Tcha Limberger’in yanı sıra klarnette Alex Simu, cimbalon’da Claudio Cioc, viyolonselde Uğur Işık ve kemençede Elif Canfeza Gündüz’ün yer aldığı Bright Bridges konseri, ekibin Gent’te vereceği konserden önce ilk kez Türkiye’de dinleyicilerle buluşacak. Konserin biletleri oturmalı (numarasız) 60 TL, ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir

Adamlar, reggae ve Anadolu pop ile besledikleri rock parçalarını Salon sahnesine taşıyor

Adamlar

Yerli alternatif rock sahnemizin sevilen gruplarından Adamlar, 2014 tarihli “Eski Dostum Tankla Gelmiş” albümüyle yerli sahneye hızlı bir giriş yapmıştı. Büyük mekânların, geniş festivallerin aranan gruplarından birine dönüştüler. 2016’da ikinci albümleri “Rüyalarda Buruşmuşuz“u yayımladılar. Müzikleri rock temelli olsa da reggae, Anadolu pop ögelerine de rastlanabilen şarkıları konserlerinde hep bir ağızdan söyleniyor. Dinamik canlı performanslarıyla izleyicilerine her konserlerinde hareketli ve eğlenceli birkaç saat vaat eden, her defasında verdiği sözü yerine getiren Adamlar, tıklım tıklım doldurdukları konserlerine bir yenisini eklemek üzere ilk defa Salon’a geliyor. 15 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşecek Adamlar konserinin biletleri ayakta 50 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Elektronik yapılar ve etnik ritimler, dalgın gitarlarla Islandman müzikal bir ritüel için Salon’a geliyor

Islandman

İstanbullu müzisyen ve prodüktör Tolga Böyükün elektro-akustik üçlüsü Islandman, zamanın titreşimlerini müziklerine yedirerek yeni ve egzotik tınılar peşinde koşan bir proje. Islandman, 2016’da Danimarkalı bağımsız plak şirketi Music for Dreams tarafından keşfedildi ve ardından Ağıt adlı EP’lerini yayımladı. 2017’de Rest in Space başlıklı ilk uzunçalarları yine aynı etiketle çıktı. Tolga Böyük’ün solo projesi olarak kurulduktan sonra, bugün multienstrümantalist bir üçlü olarak hayatına devam eden Islandman, Sunbeat, Apple Flower, Montreux Jazz ve Boom gibi festivallerin ardından 25. İstanbul Caz Festivali’nde Gece Gezmesi’nde sahneye çıktı. 16 Kasım Cuma akşamı ise Salon dinleyicisi ile yeni bir randevusu var. Konserin biletleri ayakta 50 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.  

Salon dinleyicisi Mario Batkovic ile akordeonun deneysel, alışılmadık ve büyüleyici yüzüne şahit olacak

Mario Batkovic

Bosna doğumlu, İsviçreli akordeon sanatçısı Mario Batkovic, Hannover’da lisans, Basel’de oda müziği doğaçlamasına ilişkin yüksek lisans eğitimleri aldı. Bütün klasik eğitimine rağmen bir grupta çalmanın enerjisini özlediğini fark eden Batkovic, İsviçre’de birçok grupla sahne aldı, prodüktörlük yaptı, filmler için besteler hazırladı, kendi stüdyo ve plak şirketini kurdu. 2015’te Portishead’den Geoff Barrow, Batkovic’in akordeonuna hayran kaldı ve grubu Beak>’in alt grubu olarak turneye davet etti. Ardından yine Barrow’un kurucusu olduğu plak şirketi Invada ile el sıkıştı. 2017’de kendi adını taşıyan ilk solo albümünü Invada aracılığıyla yayımladı. Batkovic, Türkiye’deki ilk ziyaretinde Salon sahnesine konuk oluyor. 17 Kasım Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserin biletleri oturmalı 70 TL, ayakta 50 TL, öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here