Salon’da bu hafta, dinamik synth-pop’unun her notasında, ağzından çıkan her sözcükte elektronik müzik tutusunu hissettiren Hollanda doğumlu Thomas Azier Birlikte Güzel’in desteğiyle yer alacak ve Türk müzik sahnesinin içten sesiyle hayatlara dokunan ismi Kalben müzikseverlerle buluşacak.

Dinamik synth-pop’unun her notasında elektronik müzik tutkusunu hissettiren isim: Thomas Azier

Aralarında Diplo ve Stromae gibi isimlerin de yer aldığı birçok sanatçı ile birlikte çalışan Thomas Azier, henüz 19 yaşındayken, kendi müzikal kimliğini bulmak amacıyla doğduğu Hollanda’dan Berlin’e taşındı. Berlin’in renkli gece hayatı ve techno kulüplerinden aldığı ilhamla ilk albümü Hylas’ı 2014’te yayımladı. Uzun turne sürecinin ardından Paris’e taşındı. Paris, 2017’de yayımlanan ikinci albümü Rouge’un yaratım sürecinde büyük rol oynadı. Her iki albümü de Hollanda’nın en prestijli müzik ödüllerinden Edison Ödülü’ne layık görüldü. Paris’ten New York’a, Berlin’den Amsterdam’a uzanan yolculuk ise şimdilik son albüm olan 2018 çıkışlı ‘Stray’e hayat verdi. Tamamı yolda bestelenen Stray, sanatçının yaratım ve üretim sürecinde ilginç bir değişime sebep oldu. Bu değişim, tüm albümün dizüstü bilgisayar ve USB mikrofon ile otellerde ve kiralık dairelerde kaydedilmesiyle sonuçlandı. Best Kept Secret, Lowlands ve Eurockéennes gibi önemli festivallerdeki performansların yanı sıra Paris, Amsterdam ve New York’ta biletleri tamamen tükenen kulüp konserlerine imza atan Thomas Azier, ilk kez Türkiye’ye geliyor.

Birlikte Güzel: Thomas Azier konseri 13 Aralık Cuma akşamı saat 22.00’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 80 TL ve öğrenci 65 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Türk müzik sahnesinin içten sesi Kalben Salon’da

Müzikle iç içeliği, 8 yaşındayken annesinin aldığı klavyeyle başladı. 14 yaşında ilk gitarını aldı ve içinden gelen şarkıları tüm içtenliğiyle yazmaya başladı. 2014’teki SofarSounds İstanbul kapsamında verdiği konserdeki ‘Sadece’ performansı, dünyada en çok izlenen SofarSounds videosu olarak kayıtlara geçti. Kendi ismini taşıyan ilk albümü, müzik sahnemize damgasını vurmakla kalmadı; Saçlar, Taşikardi, Fırtınalar ve daha nice şarkısı ağızdan ağıza dolaştı. Konserlerinde binlerce kişi, şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden korosu oldu. Müzik listelerindeki hep zirvede yer alan sanatçı 2018 yılında ikinci albümü Sonsuza Kadar ile müzik listelerinde en çok dinlenenler arasında yer almaya devam etti.

Kalben konseri 14 Aralık Cumartesi akşamı saat 22.30’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 70 TL ve öğrenci 55 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here