Salon’da bu hafta piyanoyu, “kendi iç dünyasını en iyi şekilde yansıtabildiği enstrüman” olarak tanımlayan İtalyan müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi Fabrizio Paterlini iki akşam üst üste 6 ve 7 Kasım’da sahne alacak. 8 Kasım’da ise yerli alternatif sahnenin en heyecan verici isimlerinden ve daha önce defalarca Salon’da müzik severlerle buluşan Hedonutopia bir kez daha Salon’da olacak. Şarkıları, albümleri, konserleriyle yerli sahnenin en sevilen isimlerinden Büyük Ev Ablukada, 360 derece sahne etrafında gerçekleşecek akustik performansıyla 10 Kasım’da Salon’da.

İtalyan müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi Fabrizio Paterlini Salon’da

90’lardan bu yana farklı disiplinlerde üreten, ürettikçe de evrilen ve gelişen bir yapıya sahip Fabrizio Paterlini’nin, progresifrock besteleriyle başladığı kariyeri için 2006 yılı bir dönüm noktası sayılabilir. Kendi ismini verdiği plak şirketiyle 2007’de ilk solo piyano albümü Viaggi in aeromobile’yi yayımladı. O tarihten bu yana, her yıl ortalama bir albümle dinleyicileriyle buluşan Paterlini için bir diğer dönüm noktası ise 2013 yılında yayımlanan albümü Now. Now’la birlikte elektronik altyapıları kucaklamaya başladı. Bir yıl sonra yayımladığı albümü The Art of Piano ise “gerçek bir piyano şaheseri” olarak tanımlandı. 2017’de yayımlanan albümü SecretBook’la formülü bir kez daha değiştirdi. Yaylılar, piyano ve elektronik altyapının birlikteliği, şimdiye kadarki en komplike Fabrizio Paterlini albümüne hayat veriyordu. 2018 yılı ise, Paterlini’nin dört yıl aradan sonra solo piyanoya dönüşünü müjdeleyen albümü WinterStories’i bizlerle buluşturdu. İtalyan piyanist, iki gece üst üste dinleyicilerine müzik ziyafeti yaşatacak.

Fabrizio Paterlini konseri 6 Kasım Çarşamba akşamı ve 7 Kasım Perşembe akşamı saat 21.30’da Salon’da. Konserin biletleri numarasız oturmalı 80 TL, ayakta 60 TL ve öğrenci 50 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Hedonutopia “ARZU UTOPYASI” – İlk Konser

Hedonutopia, 2008’de İzmir’de kuruldu. 2016’da Radyo Boğaziçi’nin geleneksel yarışması Battle of theBands’te birincilik ödülünü kazandı. Radiohead, Dead Can Dance, SigurRós, The Cure gibi müzik tarihine yön veren isimleri hatırlatan, rock ve elektronikayı birleştiren, 90’lar shoegaze’ine selam çakan, yerli sahne için ziyadesiyle özgün bir tarza sahip. 2016 tarihli ilk albüm Ucube Dizayn ve 2017 tarihli ikinci albüm Yarı Cennet ile artık profesyonel sularda yüzdüğünü cümle aleme gösterdi. Şehrin ve ülkenin geri kalanının birçok mekânında, prestijli festivallerinde sahne aldı. Her yıl bir albüm ritmine sadık kalarak, 23 Kasım 2018’de Yakamoz Sandalı’nı yayımladı. Bambaşka dertleri apayrı tonlarla anlatan albüm, kışın ortasındaki yaz akşamı serinliğini anımsatıyordu. Salon seyircisinin favori yerli isimleri arasında yer alan ve performansını birçok kez Salon’a taşıyan Hedonutopia, bu kez 8 Kasım gecesini şarkılarıyla aydınlatacak.

Hedonutopia etkinliği 8 Kasım Cuma akşamı saat 22.00’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

360 derece sahne düzeni ve akustik performansıyla Büyük Ev Ablukada Salon’da

Bir Turgut Uyar şiirinden aldıkları isimle 2008’de Afordisman Salihins ve Canavar Banavar tarafından kuruldu. Hem şarkıları hem de stilleriyle kısa sürede ilgi çeken grubun Afordisman Salihins, Bas Bariton, Ben tek Siz hepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gel biraz ve Gelicem Nerdesin takma adlarına sahip üyeleri bulunuyor. “Ay Şuram Ağrıyo” konserlerini “Ay Şuram Hala Ağrıyo” ismiyle albüme dönüştürmelerinin ardından, ilk resmi albümleri “Full Faça”yı 2012’de yayımladılar. 2016’da yeni tarzları “Fırtınayt” ile elektronik dünyanın kapılarını araladılar. Aynı isimli ikinci albümlerini 2017’de çıkardılar.

Sahne enerjileri, takipçileriyle kurdukları samimi ilişki ve şarkılarıyla büyük beğeni toplayan Büyük Ev Ablukada, 360 derece sahne etrafında gerçekleşecek akustik performansıyla 10 Kasım’da saat 16.00 ve 19.00’da iki seans ile Salon’da müzikseverlerle buluşacak. Konserin biletleri numarasız oturmalı 60 TL, ayakta 50 TL ve öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here