16 Ocak’ta onuncu yaşını kutlayan Salon, 2020’de programına kaldığı yerden devam ediyor. Salon’da bu hafta, rap dünyasının yenilikçi ismi Ozbi ile şiirlerini beraber bestelediği Gülce Duru, yerli sahnenin yenilikçi ve cesur grubu Multitap ve şarkılarıyla, albümleriyle, konserleriyle yerli sahnenin en sevilen isimlerinden Büyük Ev Ablukada müzikseverlerle buluşacak.

Salon’da Ozbi ve Gülce Duruile dört dörtlük bir rap gecesi

Kültürel ögeleri müziğiyle harmanlayan rap dünyasının yenilikçi ismi Ozbi, 14 yaşında giriştiği rap serüvenine büyük başarılara imza atarak devam ediyor. Hayatı boyunca müziğe hiç ara vermeyen Ozbi internet üzerinden çalışmalar yaptı ve 2011 yılında Halk Edebiyatı isimli bir albüm fikrini ortaya attı. Oyunculuk deneyimleri de bulunan Ozbi, bu süreçte müziği konusunda hiç durmadan çalışmalara devam etti. 2014 yılında ise Hasan Saltık ile bir araya gelerek Halk Edebiyatı albümü projesini hayata geçirmek üzere Z Müzik ile anlaşma sağladı. Gülce Duru ile projeleri ve performansları büyük ilgi gördü. Geleneksel atmosferi yenilikçi müziğiyle harmanlayan Ozbi, 24 Ocak’ta Salon’un atmosferini başka boyutlara taşıyacak.

Ozbi konseri 24 Ocak Cuma akşamı saat 22.00’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Yerli sahnenin yenilikçi ve cesur grubu Multitap Salon’da

Selim Siyami Sümer (gitar/vokal), Sertaç Özgümüş (piyano ve tuşlu çalgılar), Taçkın Bilal (bas gitar) ve Ali Cihan’dan (davul) oluşan kadrosuyla kendilerini etkileyen sanatçıların şarkılarını sahneye taşıyorlar. İlk albümleri Takım Oyunu’nu 2010’un Nisan ayında Demet Evgar’ın prodüktörlüğünde Multi Arts Production etiketiyle yayımladılar. Elektronik elementleri usta bir şekilde harmanladıkları Takım Oyunu albümü, birlikte yaşayan grup üyelerinin yaşantılarına dair izlerin simgesi oldu. 2011 yılının yaz aylarında ikinci albüm Özel Birisin için çalışmalara başlayan ekip Kasım ayında yine Demet Evgar prodüktörlüğünde Multi Arts Production etiketiyle yayımladılar. Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz aylarda yayımladıkları yeni albüm No:3 Aile 25 Ocak’ta Salon’a taşınıyor.

Multitap konseri 25 Ocak Cumartesi akşamı saat 22.30’da Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL ve öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

360 derece sahne düzeni ve akustik performansıyla Büyük Ev Ablukada Salon’da

Bir Turgut Uyar şiirinden aldıkları isimle 2008’de Afordisman Salihins ve Canavar Banavar tarafından kuruldu. Hem şarkıları hem de stilleriyle kısa sürede ilgi çeken grubun Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Siz hepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve GelicemNerdesin takma adlarına sahip üyeleri bulunuyor. “Ay Şuram Ağrıyo” konserlerini “Ay Şuram Hala Ağrıyo” ismiyle albüme dönüştürmelerinin ardından, ilk resmi albümleri “Full Faça”yı 2012’de yayımladılar. 2016’da yeni tarzları “Fırtınayt” ile elektronik dünyanın kapılarını araladılar. Aynı isimli ikinci albümlerini 2017’de çıkardılar.

Sahne enerjileri, takipçileriyle kurdukları samimi ilişki ve şarkılarıyla büyük beğeni toplayan Büyük Ev Ablukada, 360 derece sahne etrafında gerçekleşecek akustik performansıyla 26 Ocak’ta saat 16.00 ve 19.00’da iki seans ile Salon’da müzikseverlerle buluşacak. Konserin biletleri numarasız oturmalı 60 TL, ayakta 50 TL ve öğrenci 40 TL olmak üzere Biletix internet sitesi, çağrı merkezi (0850 755 55 55) ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here