Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

Salon bu hafta alternatif seslerin temsilcilerini sahnesinde ağırlayacak. Haftanın ilk konuğu Son zamanların en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu Jakuzi olacak. Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kurulan, Can Kalyoncu‘nun katılımıyla son halini alan Jakuzi, akıllara kazınan synthesizer’ları ve Kutay’ın nev-i şahsına münhasır vokaliyle ilk tekli “Koca Bir Saçmalık” ve ardından gelen ilk albümleri Fantezi Müzik ile müzikseverlerin kalbini fethetti.

Fantezi Müzik albümünü kaset formatında, Domuz Records üzerinden yayımlayan ve çok geçmeden yerli sahnenin göz bebeğine dönüşen grup, hiç vakit kaybetmeden yurt dışında da dev ses getirerek Berlin kökenli City Slang Records bünyesine dahil oldu. Mayıs ayında gerçekleştirdikleri Avrupa turnesiyle saflarını okyanus ötelerinde genişletti. Yeni albüm çalışmaları için konserlerine uzun bir ara veren Jakuzi, artık ezbere bilinen şarkıları ve yeni albümden sürprizleriyle, Birlikte Güzel iş birliğiyle, 19 Ekim Cuma akşamı tekrar Salon sahnesinde olacak.

 

Haftanın diğer konuğu ise müziğinde rock, Türk müziği, caz, hip-hop, ambient gibi tarzlardan ilham alsa da trompet odaklı rock müziği yapan Barış Demirel.

Sanatçı, dört kişilik ekibiyle müzikte sınırları tekrar çiziyor. 2011’de Göstembil Project adı altında performanslara başlayan ekip, aynı yıl Roxy Müzik Günleri‘nde birincilik ödülü aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok festivalde sahne alma şansı bulan Barış Demirel, farklı tarzlardan pek çok müzisyene albüm kayıtları ve konserlerinde eşlik etti. Ocak 2015’te ilk albüm T.E.A.R. dinleyici ile buluştu. İstanbul alternatif müzik sahnesinin umut vaat eden trompetçisi olarak kendine haklı bir yer edinen Barış Demirel, 2015’te bu albümün ilk konseriyle Salon’daydı. Şimdi ise bu ay yayımlanan teklisi Babamgil’in de yer aldığı yeni albümü Fail – Play’in lansman konseriyle 20 Ekim Cumartesi akşamı Salon sahnesine geri dönüyor.

Biletler satışta

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler. Ayrıca Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here