Efsane dizi geri dönüyor ama her zamankinden daha da karanlık bir biçimde. Görünen o ki 90’ların unutulmaz dizisi Sabrina The Teenage Witch yakın bir zamanda yeniden ekranlardaki yerini alacak. Fakat, bu sefer dizi Sabrina Spellman’nın eğlenceli hayatının yerine esrarengiz geçmişini gözler önüne serecek ve Küçük Cadı’nın yarı fani yarı cadı olmaya uyum sağlamaya çalışırken kendini ve çevresindekileri düşmanlardan korumak uğruna yaptıklarını anlatacak.

Dizi Roberto Aguirre-Sacasa’nın 2014’te yayımlamaya başladığı The Chilling Adventures of Sabrina adlı çizgi romanından uyarlanacak ve 1968 yapımı Rosemary’s Baby, 1974 yapımı The Exorcist gibi korku filmlerinden ilham alınarak oluşturulacak.

Aslında proje Arrow, The Flash, Supergirl gibi dizilerin yaratıcıları olan CW Network tarafından hayata geçirilecekti. Hatta dizinin senaristliğini ve yapımcılığını son zamanların ünlü dizisi Riverdale ekibi üstlenip bu dizi Riverdale’in bir yan dizisi şeklinde olacak ve ilerde bir Riverdale ve Sabrina karşılaşması bile gerçekleşecekti.

Ancak CW Network bu projeyi geçtiğimiz günlerde iptal etti. Son gelişmelere göre dizinin yapımı Netflix‘e geçti. Hatta ünlü televizyon ağı dizinin 20 bölümlük iki sezonunu şimdiden onayladı.

Ancak bu demek değil ki Riverdale ve Sabrina arasında ki bağlar tamamen kopmuş durumda. Söylenenlere göre Riverdale dizisinin Netflix’te yayınlanmaya başlamasının ardından iki büyük şirket bu durumu her iki tarafında yararına kullanarak güçlerini birleştirebilirler.

Dizinin oyuncu kadrosunun ve ayrıntılarının önümüzdeki birkaç ay içinde açıklanması ve dizinin çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması bekleniyor.

                                           

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here