İster bol koşuşturmalı bir haftanın pazartesi günkü başlangıcı, ister arkadaşlarla çıkılıp sohbetler edilecek bir pazar kahvaltısı öncesi, ister sınav haftasının yorucu ve telaşlı gecelerinin ayakta uyunan sabahı olsun; uyandığımızda camı perdeyi açıp temiz havayı içimize çekmek gibisi yoktur. Hele de bahar aylarındaysak en keyifli saatler, yeni günün yeni umutlarla başladığı, kuşların cıvıldadığı ve güneşin minik parıltılarını gösterdiği, sabahın en erken saatleri olabilir. Evimizde kocaman bir teras da olsa küçücük bir Fransız balkon da, çıkıp gökyüzüne şöyle bir bakmak ve günlük planlarımızı birkaç dakikalığına bir kenara bırakıp sevdiğimiz şeyleri, sevdiğimiz insanları düşünerek hayal kurmak belki de hem o günün hem de hayatımızın en güzel motivasyon kaynağı olabilir.

Sanki yeni başlayan gün, diğerlerinden çok farklı olacak hissini hepimiz illa ki yaşamışızdır. Bulunduğumuz konum ne olursa olsun her şeyin güzel olacağına inanmak, mutlu olmanın ilk aşamasıdır diyebiliriz. Fakat zaman zaman mutlu olmak için bazı dış etkenlere ihtiyaç duyar, bunları bulamayınca da kendimizi iyi hissetmediğimiz için, doğal olarak, günün kötü geçmesine sebep olan durumlarla karşı karşıya geliriz. Neyse ki bir bildiğimiz varsa o da müziğin iyileştirici gücünün küçümsenemeyeceğidir. Hele de en sevdiğimiz fincanımızda içtiğimiz sabah kahvemizin yanında ruhumuzu beslemek için açılan şarkıların gücü asla küçümsenmemelidir.

İşte böyle huzuru aradığınız sabahlarda, balkonunuzda oturmuş kahvenizi yudumlarken içinize umut aşılayacak, aklınıza sevdiklerinizi getirecek ve güne daha heyecanlı bir başlangıç yapmanızı sağlayacak bir müzik yolculuğuna ihtiyaç duyarsanız, buyrun size hepsi birbirinden güzel 10 kahve kokulu şarkı…

  1. Beirut – Elephant Gun
  2. Charlotte Cardin – California
  3. Vendredi sur Mer – Les Filles Désir
  4. Roberta Flack – Feel Like Makin’ Love
  5. Chet Faker – I’m Into You
  6. Iyeoka – Simply Falling
  7. Her – Queens ft. ZéFire
  8. Parov Stelar – The Sun (feat. Graham Candy)
  9. Lauv – Paris in The Rain
  10. Vance Joy – Saturday Sun

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here