2 Ocak 1996’da İstanbul’da doğan Neslinur Kayabaşı, ilkokul eğitimini Mustafa Aykırı İ.Ö.O’nda, lise eğitimini ise Üsküdar Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Şu sıralar Haliç Üniversitesi’nde mimarlık eğitimine devam eden Kayabaşı aynı zamanda ileri düzey İngilizce eğitimi de almakta.

Daha küçük bir çocukken annesi sayesinde tanıştığı sinema ile bir sinefil, üniversiteye hazırlanırken aldığı kamerayla amatör bir fotoğrafçı, inşaat sektöründe çalışan babasının ayak izlerini takip ederek daha 21 yaşında mimar olan Kayabaşı, zaman içerisinde gelişen görsel hafızası sayesinde gördüğü her şeyi zihninde canlandırmaya ve gördüklerini fotoğraflamaya başlamış.

Fotoğrafçılık, resim ve sinema gibi görsel duyuya hitap eden sanat dallarını kendisi için velinimet kabul eden Neslinur, bu sanat dallarını metropolde sıkışmış insanlar için bir kaçış olarak görüyor. Hayalinde beliren görüntüleri ya da rüyalarındaki kareleri gerçek hayatta fotoğraflamayı amaç edinen genç fotoğrafçı, bu bağlamda çektiği bazı fotoğrafları da dijital sanatla birleştirmeyi de başarmış. Sanatın sanatçının parmak izlerini taşıması gerektiğine inanan Neslinur, bu sebeple meslek olarak mimarlığı, hobi olarak da fotoğrafçılığı seçmiş.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here