Resimleriyle harikalar yaratan genç yeteneğimiz henüz 19 yaşında. İlköğretim ve liseyi Ordu’da okumuş. Şu an Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ikinci sınıf mimarlık öğrencisi. Sanıyoruz kendisini en iyi kendisi anlatıyor: Üniversitenin resim kulübünün de aktif bir üyesiyim. Resim hayatımda hep vardı. Şuan olduğu gibi ön sıralara gelmesi ise bundan bir sene önce oldu. Üniversite sınavına hazırlandığım o dönemde sosyal medyada gördüğüm suluboya portrelerinden çok hoşlanıyordum. Bu işe bulaşmam lazım dedim ve bulaştım. “

“Başlangıçta tek arzum suluboya tekniğinde ilerleyerek başarılı portreler yapmaktı. Daha derine indikçe hoşuma giden her şeyi yapmaya başladım. Güzel bir bina, bitki, hayvanlar, manzara… Modelini beğendiğim bir gözlük için masaya oturduğum bile oldu. Birkaç ay önce de guaj boya ile çalışmayı sevdiğimi fark ettim ve odağımı guaja çevirdim. Teknik bir eğitimim olmadığı için her şeyi merak ettikçe öğrendim. Araştırmaya resim yapmaktan daha çok vakit ayırıyorum diyebilirim. Daha bu işin çok başındayım ve tarzımı da yeni yeni keşfediyorum. Bu yüzden farklı tarzları denemeyi seviyorum.”

Bir gün tüm gücümle en ayrıntılı, en gerçekçi Hindistanlı bir adamı resimlemeye çalışırken diğer gün tamamen mürekkeple basitçe çizip arka planını renklendirdiğim modern bir kadınla karşılaşıyorum. Yaptığım guaj çalışmalarında donuk, blok halinde renkler kullanıyorum. Belirlediğim renk skalasından çıkmamak için uğraşıyorum. Amacım düz bir görüntü elde etmek. Suluboyalarda ise keskin olmayan, yumuşak rüyamsı görüntülerden hoşlanıyorum. İllustrasyon yaparken referansımın öne çıkan özellikleri abartmak, bir nevi karikatürleştirmek genel amacım. Renk olmadan siyah mürekkeple çizdiğim karakteri renkli bir arkaplana yerleştirip çizimin ortaya çıkmasını sağlıyorum.”

Genç yeteneğimize hayatında başarılar diliyoruz ve resim yapmayı hiç bırakmamasını diliyoruz. Eserlerinin devamını görmek isterseniz instagram hesabının linkini bırakıyoruz.

https://www.instagram.com/artbylunaa/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here