Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
431

Megan Denise Fox, 16 Mayıs 1986’da Amerika’nın Rockwood şehrinde dünyaya geldi. Anne ve babası o çok küçükken boşandıkları için kız kardeşi ile beraber üvey babasının evinde geçirdi çocukluğunu. 5 yaşında olduğu sırada tiyatro ve dans dersleri almaya başlayacak, 13 yaşına geldiğinde ise profesyonel anlamda mankenlik ve oyunculuk yapma fırsatını yakalayacaktı. Amerikan Modellik ve Yetenek Yarışması’na katılarak bu prestijli organizasyonda dereceye girmeyi başardı. Ardından Florida’da yer alan Lucie West Centennial Lisesi’ne kaydolup eğitimine burada devam etti.

Sinemaya dair ilk ciddi deneyimini 2001 yılında vizyona giren Holiday in Sun isimli filmle gerçekleştirdi. Bu filmde sergilediği performansla birlikte magazinciler tarafından Ashley Olsen’a rakip olarak gösterilmeye başladı. Kariyerinde hızla yükseliyordu güzel oyuncu. 2002’de Ocean Ave adlı diziyle anlaşma imzalayarak tam 122 bölüm boyunca dizinin başrol oyunculuğunu üstlendi. Ayrıca kendisine büyük bir hayran kitlesi de edindi bu sayede. Çünkü dizinin fanları tarafından oldukça seviliyordu. Devam eden süreçte Bad Boys 2’da küçük bir rolle de olsa kendine yer bulmayı başardı. 2004 yılına gelindiğinde ise Bir Drama Kraliçesi’nin İtirafları filminde Lindsay Lohan ile geçti kamera karşısına. Sahip olduğu etkileyici güzellik nedeniyle tüm dikkatleri üzerine çekiyordu. Bu film onun önündeki şöhret basamaklarının ilk sıçrama tahtası olacaktı. İyice ünlendikten sonra, sağlam bir izleyici kitlesine sahip olan Two and a Half Man dizisinde konuk oyuncu olarak yer alıp tekrar kendini gösterme şansını elde etti.

2004 ve 2006 yılları arasında Hope & Faith isimli dizide Sydney Shanowski rolüne hayat vererek tam anlamıyla ününü pekiştirmiş oldu. Takvimler 2007’yi gösterdiğinde kariyeri yeni bir patlama için son derece hazırdı. İşte o büyük patlama, kadrosuna girdiği Transformers filmi ile gerçekleşecek ve film dünya çapında hatrı sayılır bir gişe başarısı yakalayarak Megan Fox’un yüzünü güldürecekti. Transformers o yılın en çok izlenen filmlerinden birisi olunca Megan da serinin 2 devam filminde yer almayı garantileyerek anlaşma imzaladı. Ayrıca şahane oyunculuğu nedeniyle pek çok ödüle aday gösterildi.

2009’da Transformers’ın devam filmi olan Transformers: Revenge of the Fallen gösterime girdi ve akabinde büyük bir gişe başarısı daha elde etti. Aynı orantıda Megan’ın hayran kitlesi de günden güne artıyordu. Yine 2009 yılında Jennifer’s Body filminde oynayarak sinema kariyerindeki ilk başrolüne hayat verdi güzel yıldız. Burada canlandırdığı etkileyici vampir karakteri ile oldukça çekici görünüyordu. Jennifer’s Body ile beraber Teen Choice Ödüllerinde En İyi Korku / Gerilim Filmi Kadın Oyuncusu Ödülü’nü kazandı. Daha sonra Jonah Hex filminde yer aldı ve çeşitli yapımlarda seslendirme performansı sergiledi. 2010’da ise bir Eminem ve Rihanna düeti olan Love the Way You Lie şarkısının klibinde oynadı. Hatta sırf biseksüel olduğu için bu klipten sonra adı Rihanna ile aşk dedikodularına bile karışacaktı.

İşte o meşhur klip:

2015 yılında bir çizgi roman uyarlaması olarak gösterime giren Ninja Kaplumbağalar‘da April O’neil karakterini canlandırdı. Burada da önemli bir gişe başarısı elde edilmesinin yanı sıra, yine pek çok ödüle aday gösterildi Megan. 2016’da serinin devam filmi olan Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden filmi ile tekrar karşımıza çıktı. Hem güzelliği hem de muazzam oyunculuğu sayesinde sinemaseverleri etkilemeyi başarıyordu.

Yazımızın sonuna gelirken güzel oyuncunun biraz da özel hayatına değinmek istiyoruz. Kendisi 2007 yılından beri Brian Austin Green ile birlikte. 2010’da nikah masasına oturan çiftin 3 oğlu var ve bir kız çocuğu sahibi olmayı çok istiyorlar.

Megan Fox ve Brian Austin Green.

Büyük bir Jennifer Lopez hayranı olan Megan’ın en sevdiği dizi Gossip Girl. Ayrıca dövme yaptırmayı çok seviyor ve Paris şehrine de bayılıyor.

Kaynak: 1, 2, 3

Beğen
Beğen Harika Heuheu WOW Olmamış Kızdım!
431

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here