Kendilerine özgün tarzları, müzik dünyasına getirdikleri yeni soluk ve “Parachutes” albümüyle tanıdığımız Coldplay, dünya çapında ciddi bir hayran kitlesi olan bir grup aslında. Son yıllarda yaptıkları şarkılar her ne kadar eskisi gibi olmasa da biz eskilerle yetinmeyi biliyoruz. Her zaman, her yerde, hissettiğimiz her duyguya uygun şarkıları olduğu için çok seviyoruz onları. İşte sizin için listelediğimiz her ana uygun Coldplay şarkıları!

Kendinizi üzgün, yorgun ve çaresiz hissettiğinizde bir klasik olan Fix You açın…

Kafamız her zaman karışabilir. İnsanız sonuçta, değil mi? O zaman kafamız karışıtığında açalım, Talk dinleyelim ve kafayı daha çok karıştıralım!

Hayatımız boyunca her zaman sevileceğimizin garantisi yok. Açalım bir A Message ve biraz ağlayalım…

Aşk. Belki hayatımız boyunca bir kez tadacağımız ve aynı zamanda insana kendisini canlı hissettiren duygu. Yapılmış en güzel aşk şarkılarından biriyle devam edelim.

Pişmanlık herkesin hissettiği bir duygu değil. Bunu hissedebilen ve özür dilemeyi bilen herkes için gelsin, The Scientist!

Sinirlenince dinleyebileceğiniz onlarca şarkı vardır elbet. Onların arasına bir Coldplay şarkısı eklemek fena olmaz mı?

Hayal kurmak insanlığa bahşedilmiş en muhteşem olgulardan biri. İnsanı canlı tutan ve başarıya götüren en önemli unsur. Paradise ise bu anlarda fonda çalması kuvvetle muhtemel bir şarkı.

Kendinizi güçsüz hissettiğinizde açıp dinleyebileceğiniz şarkılardan biri Us Against The World. İnsanı sakinleştiren ve “Like a river to a raindrop, I lost a friend.” gibi bir aforizmayı barındıran şarkının orijinalinden çok izlenilen muhteşem canlı performansını açın ve kendinizi şarkıya bırakın.

Günler geçiyor ve her zaman bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. Şehrin kaosunda ve koşturduğumuz anlarda fonda çalabilecek şarkılardan biri, Clocks.

Dünya üzerine yaşayan hiçbir canlının hayatı her zaman pespembe değil. Hayatımız boyunca bir şeyler için çabalıyoruz ve savaş veriyoruz. İşte o anlarda dinlemeniz için, Chris Martin’in insanı dinlendiren sesi ve güç veren sözleriyle, Atlas.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here