Disney+ tarafından yaratılan ve yayınlanmaya başladığı günden beri interneti kasıp kavuran Star Wars dizisi The Mandalorian hakkında güzel haberler gelmeye devam ediyor. Dizinin ikinci sezonunda Ahsoka Tano‘yu da göreceğiz, üstelik sevilen karaktere Rosario Dawson hayat verecek.

Son zamanlarda Star Wars adına çıkmış en başarılı işlerden biri olan The Mandalorian, geçtiğimiz aylarda sekizinci bölümüyle ilk sezonu noktalamıştı. Bunun hemen sonrasında dizinin yaratıcısı Jon Favreau, ikinci sezonla ilgili o merak edilen bilgiyi paylaşmak için çok beklememiş, yeni sezonun 2020 sonbaharında izleyiciyle buluşacağını açıklamıştı, tabii dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının bu tarihi değiştirip değiştirmediğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Son olarak bugün ikinci sezonla ilgili yeni bir bilgi daha paylaşıldı. Her fırsatta Ahsoka Tano’ya hayat vermek istediğini söyleyen Rosario Dawson, nihayet rolü kaptı. Büyük bir aksilik yaşanmazsa Star Wars: The Clone Wars evreninde Anakin Skywalker‘ın genç ve yetenekli padawanı olarak izlediğimiz Ahsoka Tano, The Mandalorian dizisinin ikinci sezonunda Rosario Dawson tarafından canlandırılacak.

Deadline‘da yer alan habere göre kaynaklar, The Mandalorian’ın ikinci sezonunda film serilerinde boy göstermiş önemli karakterlerden bazılarını da görebileceğimizi belirtiyor.

Hatırlayacağınız üzere Favreau, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda bir Gamorrean görseli kullanmış ve aslında yeni sezona dair bazı ipuçları vermişti. Bildiğiniz gibi Gamorreanlar özel koruma olarak Jabba the Hutt‘a hizmet ediyorlardı.

Star Wars evrenindeki yüzlerce hikayeden yalnızca birini ekranlara taşıyan dizi, galaksinin uçlarında yalnız başına dolaşan bir kelle avcısının çektiği zahmetlere, aldığı risklere ve giriştiği tehlikelere odaklanıyor. Yeni Cumhuriyet otoritesinin hüküm sürdüğü galaksinin en ücra köşelerinde hayatta kalmaya çalışan Mandalorian karakterine ise sevilen oyuncu Pedro Pascal hayat veriyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Narcos ve Game of Thrones‘tan tanıdığımız Pedro Pascal başta olmak üzere Kyle PacekBernard BullenBrendan Wayne ve Alexandra Manea gibi isimler bulunuyor.

Kaynak: 1

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here